fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 19 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Gigantyczny tartak z Gryźlin jednak powstanie? Inwestorzy obrali nowy cel

Wiadomości Gigantyczny tartak z Gryźlin jednak powstanie? Inwestorzy obrali nowy cel

O inwestycji w Gryźlinach pisaliśmy już wielokrotnie. Ostatecznie upadła ona pod protestami mieszkańców. Jak się okazuje, zagraniczny inwestor „nie złożył broni”, tylko zmienił lokalizację.

Z Gryźlin na Nidzicę. Austriacki Binderholz, który chciał wybudować tartak na lotnisku w Gryźlinach, walczy o postawienie fabryki produkującej klejone elementy drewniane w gminie Nidzica. Mieszkańcy nie chcą o tym słyszeć i założyli fanpage na Facebooku „NIE fabryce w gminie Nidzica”:

„Powstanie takiej fabryki doprowadzi do dewastacji najcenniejszego dobra jakim może się poszczycić nasz region – środowiska naturalnego. Przepiękne lasy, jeziora, malownicze krajobrazy, spokój i cisza to cechy charakterystyczne dla tej okolicy. Wielu z nas mieszka tu od lat z pokolenia na pokolenie i nie wyobraża sobie bliskości fabryki, która jeśli powstanie, będzie „Bramą Warmii i Mazur” – szpecącą „wizytówką” okolicy”  – czytamy pod postem na fanpage’u.

Fabryka miałaby powstać nieopodal Frąknowa, w gminie Nidzica. Inwestor miałby przejąć teren o wielkości 107 ha. Jak możemy przeczytać na stronie przeciwników inwestycji, pierwsze decyzje już zostały podjęte:

„Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, która odbyła się dnia 18.06.2020r burmistrz przedstawił radnym inwestycję w samych superlatywach, po czym została podjęta przez radnych uchwała, w sprawie podpisania listu intencyjnego upoważniającego burmistrza do reprezentowania gminy w kontaktach z Austriakami”.

Czy inwestycja austriackiej firmy ponownie upadnie pod protestami mieszkańców?

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x