-1 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Początek procesu o kradzież relikwii z Olsztyna

WiadomościPoczątek procesu o kradzież relikwii z Olsztyna

Sprawą zajmuje się olsztyński Sąd Okręgowy. Pierwsza rozprawa odbyła się jednak bez samego oskarżonego. Kolejną zaplanowano już w nowym roku. 

reklama

W miniony piątek (18.12) przed sądem w Olsztynie ruszył proces 18-letniego Piotra S. Młody mężczyzna w styczniu z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa ukradł relikwie św. Wiktora, które były przechowywane w świątyni. Złodziej najprawdopodobniej nie wiedział, co wpadło w jego ręce – zabrał z kościoła woreczek, mając nadzieję, że znajdzie tam jakieś kosztowności. Gdy okazało się, że w środku jest „tylko” jakiś proszek, wysypał go na ziemię, nie mając świadomości, że są to bezcenne relikwie.

Piotr S. odpowie również za kradzież kościelnej skarbony i biskupiego listu z początku XX wieku. Olsztyński kościół, jak i schowane w nim relikwie, przetrwały dwie wojny światowe bez większych strat i zniszczeń. Aż do momentu, gdy do świątyni wpadł młody złodziej.

Rolnicy przyznali się do znęcania się nad krowami
reklama

Proces 18-latka ruszył 18 grudnia. Jednak sam Piotr S., który już jako nieletni był na bakier z prawem, nie zjawił się w sądzie. Zabrakło również proboszcz kościoła, który został wezwany na świadka. Kolejna rozprawa w drugiej połowie stycznia.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr
23 grudnia 2015 10:18

Widać w szkole go nie było na lekcji o relikwiach, krępa łycha…

Popularne
Ruszył proces w sprawie o zbrodnię sprzed kilkunastu lat. Zbigniewowi P. jest oskarżony o zabójstwo kobiety