fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Lidia Staroń powiedziała kto powinien zostać prezydentem. Bardzo emocjonalne oświadczenie senator

„To są bardzo ważne wybory. Wielu z nas może powiedzieć, że nie ma w nich swojego wymorzonego kandydata. Obu kandydatów dzielą ogromne różnice w sprawach fundamentalnych, a wybór nie sprowadza się jedynie do wyboru kandydata partii, ale przede wszystkim wyboru, jaka będzie Polska. (…) To zrobi nasz głos, Twój głos. I dlatego bliżej mi do obecnego prezydenta pana Dudy. Będę na niego po prostu głosowała” – poinformowała senator Lidia Staroń w swoim oświadczeniu.

W swoim przemówieniu senator przypomniała, jak była w Platformie Obywatelskiej i blokowane były jej starania, aby pomóc „zwykłym ludziom”. – To wyborów pomiędzy wiarygodnością wyrażającą się w dotrzymaniu znacznej części obietnic, a cynicznym składaniem zapewnień bez pokrycia. Dla mnie to bardzo ważne. Chodzi o sprawy zwykłych ludzi. Jak słyszę ten potok słów z ust wiceprzewodniczącego PO, który nawet nie pamięta, że był posłem, działaczem partii, wtedy przypominam sobie wielokrotne publiczne obietnice najważniejszych polityków PO, których nie tylko nie mieli zamiaru zrealizować, ale ta partia aktywnie utrudniała mi działania na rzecz zwykłych ludzi – mówiła Staroń.

Były to obietnice dotyczące spółdzielni, gdzie było tyle patologi, a prezesi spółdzielni zapomnieli, że są pracownikami spółdzielców, a nie właścicieli spółdzielni. Były obietnice dot. komorników, którzy często działali jak bandyci, a przy tym byli bezkarni. Były obietnice zatrzymania lichwy, gdy ludzie traci cały majątek. Niestety, były to tylko obietnice. Prze lata udało mi się wiele zmienić, ale nie przy wsparciu PO, ale wbrew partii, która blokowała zmiany przepisów korzystnych dla milionów ludzi. Te korzystne zmiany m.in. zwiększające prawa spółdzielców podpisał prezydent i podpisał także nową ustawę fot. komorników. Dzisiaj nie są już bezkarni, a ludzie nie są bezsilni. Ograniczono lichwę. W końcu skandaliczne koszty poza odsetkowe, które wprowadziła PO, są mniejsze. Walczę, aby były jeszcze mniejsze. Chodzi o to, aby były tańsze kredyty – podkreśliła.

Te wybory, to także wybory pomiędzy walką o sprawny wymiar sprawiedliwości, a pomiędzy wymiarem niesprawiedliwości. Czy sądy mają wymierzać sprawiedliwość i być po stronie ludzi, czy tylko wydawać wyroki. Niedzielne głosowanie, to także wyborów pomiędzy poprawnością polityczną, a wręcz przemocą tej poprawności, a możliwością wyboru: ochroną godności, prawa do wychowania dzieci. To wybór między wartościami, zasadami, a moralnym terrorem. Dość pogrążania Polski w wojnie ideologicznej, walki z rodziną, a także indoktrynacją dzieci, wtłaczającą im treści różnych ideologii wbrew woli ich rodziców. Co istotne, nie chodzi tu tylko o wybór między Dudą a Trzaskowskim. Chodzi o Polskę. Gra toczy się o uczciwość i wiarygodność w życiu publicznym. Państwo, które stoi po stornie ludzi, a nie układów. O wolność słowa, a także możliwość krytykowania, choćby wyroków sądu. Prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Ochronę dzieci przed demoralizacją, a także o szacunek do samych siebie i drugiego człowieka. W końcu, to wybór między tożsamością, a brakiem korzeni i relatywizacją rzeczywistości, i działaniem zgodnie z zasadą mądrości etapu – zaznaczyła Staroń.

Będąc w PO przez ponad 2 lata walczyłam, aby obozy koncentracyjne na terenach okupowanej przez Niemców Polski, były nazywane obozami niemieckimi. Trzeba było o to walczyć z PO. Wygrałam, ale to były 2 lata tłumaczenia, przekonywania. Dlatego ważna jest przeszłość, bo to jest nasza tożsamość, prawo do naszej ojczyzny, z której mamy prawo być dumnymi. Bronić jej dobrego imienia, walczyć o przyszłość, Polska to także mój dom, a te wybory zdecydują, którą stroną pójdzie nasz kraj. To zrobi nasz głos, Twój głos. I dlatego bliżej mi do obecnego prezydenta pana Dudy. Będę na niego po prostu głosowała –   oświadczyła senator.

32 KOMENTARZE

 1. Widzę, że Twój Kurier potrzebuje korekty. A pani niezależna, co się podpięła pod PO, od 2015 nagle stała się niezależna i co? Niezależna, ale wie, w którą stronę się zwrócić. Straszne.

 2. Swietnie powiedziane pani Lidio. Ma pani zdecydowanie mój głos. Brawo że odważyła się pani powiedzieć jak naprawdę wygląda współpraca z PO. Może stracić pani głosy wyborców PO, ale zyskała pani prawdę i wyborców prawicy. Pozdrawiam

  4
  4
 3. PiSowska agitatorka . Niby niezależna , a??? Oddaj mienie zawłaszczone SM Pojezierze. Przykład jak się można uwłaszczać przez rozrabianie. Jak złodzieje w tramwaju robią zadymę a , jeden kradnie!!

  5
  3
 4. Ja również głosowałem na Panią. Teraz już jestem pewien, że wiem na czym polega Pani niezależność wobec PiS. Ja również jestem człowiekiem niezależnym i czy mi się chce czy nie, do pracy muszę wstać.

  4
  2
 5. A za 3 lata w konfederacji a za 10 w jakimś nowym ruchu i tak jak minister Gowin czy minister Zalewska. I tak z platka na płatek.

  5
  3
  • Dobrze powiedziane, Pani Senator. A dla „komentujących inaczej” informacja-mam honor znać Panią Senator osobiście od ponad 10 lat i jeszcze będąc posłem z PO wyrażała identyczne poglądy, po prostu zawiodła się na tym ugrupowaniu, które sprawy zwykłych ludzi ma w głębokim poważaniu-podniesienie wieku emerytalnego, zniszczenie podpisów w sprawie referendum dot. „sześciolatków”, kompletny brak szacunku do obywateli i całego państwa (żenujące wypowiedzi „U Sowy”), doprowadzenie do zapaści kadrowej i upadek morale polskich służb mundurowych, zlikwidowanie ok. 400 Posterunków Policji, używanie radykalnej przemocy wobec Górników i uczestników Marszu Niepodległości itp. itp. . Naprawdę Polacy chcecie do tego wrócić ? Jesteście pewni na 100 % ?

 6. Kazdy ma prawo zmienic zdanie tylko glupcy nie zmieniaja pogladow.Podziwiam pani odwage i doceniam ze mowi pani o tym publi
  cznie .

  5
  3
 7. Ze skrajności w skrajność. W latach 2005-2015 startowała Pani z ramienia PO. Następnie jak władza się zmieniła, stała się Pani „niezależna” posłanką i zgadza się Pani z rządami partii Obecnie rządzącej. Dość drastyczna zmiana poglądów politycznych. Moim zdaniem nie na tym polega bycie niezależnym Senatorem. Żałuje oddanego głosu na Pani osobę.

  26
  9
  • Ale jaka zmiana poglądów? I to drastyczna? Poglądy w Popisie są praktycznie te same, czyli ich brak. W tych partiach mówi się to co według badań opinii publicznej chcą słyszeć potencjalni wyborcy.

 8. Szanowna Pani Staroń. Źle wyważone zostały przezez Panią proporcje. Nie można i nie wolno przymierzać spraw spółdzielni mieszkaniowych oraz obwinianie Polski o rzekome zbrodnie, których dokonali, naziści Niemiec hitlerowskich, a o czym doskonale wie cały niemal świat, – z tym co w tej chwili dzieje się w naszej Ojczyźnie. Pani decyzja w sprawie oddania głosu na przedstawiciela obecnie rządzących, jest jednoznaczna z akceptacją, a conajmniej tolerancją: złodziejstwa, fałszu, niesprawiedliwości, niszczenia wspólnoty narodowej, ośmieszania, wycinania praw obywatelskich ectr. ectr….. Nie mogę zupełnie pojąć, co się mogło stać, ażeby tak radykalnie zmienić kierunek rozumowania? Proszę pamiętać, iż są sprawy ważne i te mniej ważne. Od polityka Pani formatu, nie tylko można oczekiwać, ale wypada rządać właściwego wyboru. Ostatecznie pozostawiam to Pani sumieniu i decyzji ewentualnego przyszłego elektoratu.

  21
  10
 9. Moja rodzina na Panią głosowała, bo miała być Pani niezależna. Okłamała nas Pani, dlatego nie dziwię się, że bliżej Pani do Dudy. On też cały czas kłamie. Naszych głosów już nigdy nie dostaniesz.

  29
  15
 10. Pani Senator. Zawiodła Pani na całej linii. Głosowałem na Panią i żałuję. Nigdy więcej. Była Pani nadzieją na wyrównanie szans w senacie. Pani jednak pokazuje że jest ukrytą opcją pis. Przyczynilem się do przejęcia władzy przez faszystów. Jak Pani nie wstyd! Jestem konserwatystą i generalnie anty PO. Ale Jarek=Adolf.

  24
  14
 11. Jestem z Osiedla Mazurkiego głosowałam na Panią jako posła niezależnego ale od kiedy Pani zajęła swój urząd na to nie wygląda. Wstyd kłamać w Pani wieku. !!!!

  24
  14
 12. Pokazała pisiorka swoją niezależność – to ściema. Oddaj zawłaszczone mienie SM Pojezierze.
  Manipulatorka. Jak jest jakaś draka do wygrania to jest i Staroń.

  24
  12
 13. Dlatego Pani już podziękujemy. Afiszowała się Pani, ze jest senatorem bezstronnym a po wyborach wyszedl PiSior z worka. Ostatni raz zagłosowałem.

  23
  12

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...