fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Slalomem przez al. Piłsudskiego

reklama

Dwóch olsztyńskich kierowców zostało zatrzymanych do kontroli drogowej – 36-latek wsiadł za kierownicę mimo braku uprawnień, a 34-latek pomimo sądowego zakazu. Obaj znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu.

Pierwszego nietrzeźwego kierującego olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli we wtorek około godz. 21. 36-latek jechał slalomem przez al. Piłsudskiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierowcy volkswagena ponad dwa promile.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że dwie godziny wcześniej pił wódkę ze znajomym. Na tym jednak nie koniec. Okazało się że olsztyński kierowca jeździł ulicami miasta, mimo że nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Podczas kontroli kierowca nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu a także ubezpieczenia OC.

reklama

Dwie godziny później, ponownie na al. Piłsudskiego, policjanci olsztyńskiej drogówki zauważyli kolejne podejrzanie poruszające się auto. Funkcjonariusze, widząc jak osobowy volkswagen zjeżdża z lewej strony jezdni na prawą, mieli przypuszczenia, że osobówką kieruje nietrzeźwy kierowca. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna jest pijany – badanie wykazało u niego prawie trzy promile. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 34-latek ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do zakazu sądu – nawet do 3 lat.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: