16 C
Olsztyn
czwartek, 23 Maj, 2019
reklama

Pożar w Olsztynie. Jedna osoba nie żyje

Strona główna Wiadomości Na sygnale Pożar w Olsztynie. Jedna osoba nie żyje
reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30.11) straż interweniowała z powodu pożaru tzw. samotniaka przy ul. Niepodległości. W wyniku akcji ratowniczej ewakuowano kilkadziesiąt osób.

Dziś około godz. 1 w nocy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze na ul. Niepodległości. Do walki z ogniem, który pojawił się na II piętrze bloku mieszkalnego, w środkowej części budynku, skierowano 6 zastępów straży pożarnej. Gdy służby przybyły na miejsce, języki ognia widać już było na zewnątrz.

reklama

Z budynku ewakuowano niemal 90 osób, które schroniły się w podstawionym pod blok autobusie. W pobliżu miejsca pożaru znaleziono 3 nieprzytomne osoby. Niestety, mimo udzielonej pomocy – na miejscu działali też pracownicy pogotowia – nie udało się uratować znalezionej na korytarzu kobiety. Dwóch mężczyzn przewieziono do szpitala.

Mieszkanie, w którym wybuchł pożar, zostało doszczętnie spalone. Zniszczeniu uległa też część elewacji oraz klatka schodowa – informuje Sławomir Filipowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Straty w wyniku pożaru szacowane są na około 70 tys. złotych. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

reklama
reklama

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma