fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Pożar w Olsztynie. Jedna osoba nie żyje

OlsztynPożar w Olsztynie. Jedna osoba nie żyje

W nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30.11) straż interweniowała z powodu pożaru tzw. samotniaka przy ul. Niepodległości. W wyniku akcji ratowniczej ewakuowano kilkadziesiąt osób.

reklama

Dziś około godz. 1 w nocy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze na ul. Niepodległości. Do walki z ogniem, który pojawił się na II piętrze bloku mieszkalnego, w środkowej części budynku, skierowano 6 zastępów straży pożarnej. Gdy służby przybyły na miejsce, języki ognia widać już było na zewnątrz.

Z budynku ewakuowano niemal 90 osób, które schroniły się w podstawionym pod blok autobusie. W pobliżu miejsca pożaru znaleziono 3 nieprzytomne osoby. Niestety, mimo udzielonej pomocy – na miejscu działali też pracownicy pogotowia – nie udało się uratować znalezionej na korytarzu kobiety. Dwóch mężczyzn przewieziono do szpitala.

reklama
Wypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Mieszkanie, w którym wybuchł pożar, zostało doszczętnie spalone. Zniszczeniu uległa też część elewacji oraz klatka schodowa – informuje Sławomir Filipowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Straty w wyniku pożaru szacowane są na około 70 tys. złotych. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wanda
3 grudnia 2015 09:04

Spoczywaj w pokoju (*) Beatko

Michal
30 listopada 2015 17:23

ile jeszcze razy tam będzie się palić

Polecane
Ogłoszenia
Wypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego
Wakacje to nie tylko swoboda dla dzieci, ale i obowiązek koncentracji dla rodziców
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji