fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jaki przydomek dla olsztyńskiego tramwaju?

OlsztynJaki przydomek dla olsztyńskiego tramwaju?

Ma jeździć, pachnieć nowością, urzekać szybkością, koić uszy ciszą, wiernie służyć mieszkańcom – tak o naszym Solaris Tramino pisze na swoim blogu prezydent Olsztyna, zastanawiając się, jak sami olsztynianie ochrzczą tramwaj.

reklama

Piotr Grzymowicz skomentował na blogu ostatnie przejazdy testowe olsztyńskiego Tramino, w czasie których skład po raz pierwszy pokonał całą trasę. Jak podkreślił, dzięki jazdom próbnym wiadomo już, co należy zmienić i nie będę to poważne poprawki.

Cel jest jeden: na święta olsztynianie mają mieć już nowy, ekologiczny środek transportu i zrobimy wszystko, żeby tak się stało – zapewnił na swoim blogu prezydent Olsztyna. – Przejazdowe preludium dla wszystkich chętnych będzie miało miejsce 6 grudnia podczas Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej. Uff, będzie się działo!

reklama

Transport szynowy wozi pasażerów w kilkunastu polskich miastach. W wielu miejscach funkcjonują jednak inne, regionalne nazwy dla tramwaju – czy w stolicy Warmii i Mazur będzie podobnie?

Zmiany w organizacji ruchu w związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie

Swoją drogą ciekawy jestem, jaki przydomek nadadzą naszemu tramwajowi olsztynianie – zastanawia się Piotr Grzymowicz. – Na Śląsku tramwaj to – z niemieckiego – „bana”, po poznańsku tenże sam tramwaj to „bimba”, a po warmińsku czy olsztyńsku? Czy ktoś może  pamięta albo słyszał? Jeśli nie – trudno. Tak czy siak, olsztynianie coś wymyślą…

reklama

Jakieś pomysły?

reklama
reklama
reklama

80 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
80 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomasz
29 listopada 2015 10:12

Najlepiej zrobić ankietę wśród kierowców stojących teraz w większych korkach.

Kamil
29 listopada 2015 05:50

Ekspres Lubawski

Polecane
Ogłoszenia
Czy estakada rozwiąże problemy komunikacyjne Olsztyna?
Zmiany w organizacji ruchu w związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie