fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Po śmierci brata napisał książki, z których dochód przeznaczył na pomoc Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie!

reklama
Wyślij przez
0

Jeśli chcecie kupić swojemu dziecku bardzo ciekawą i uniwersalną książkę dla wszystkich od 4. roku wzwyż, a przy okazji wesprzeć Szpital Dziecięcy w Olsztynie, macie niepowtarzalną okazję.

Jej autorem jest dziennikarz i ekonomista Pan Rafał Janik. Napisał tę książkę po tragicznym wydarzeniu, jakiego doświadczyła jego rodzina. Jego niespełna 5-letni brat zachorował kilka lat temu na nowotwór. Był leczony w Klinicznym Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować…

Niedługo po tym tragicznym wydarzeniu Pan Rafał Janik wydał książkę pt. „Szymon i Kuba ruszają na ratunek”, w której są wszystkie bajki opowiadane Alkowi w szpitalu, są tam również te bajki, których nie zdążył mu opowiedzieć.
– Niestety oprócz podtrzymywania pamięci o Alku niewiele można już dla niego na tym świecie zrobić – mówi Pan Rafał Janik. – Można za to sprawić, aby innym potrzebującym dzieciom było lżej. Dlatego zysk ze sprzedaży bajki „Szymon i Kuba ruszają na ratunek” przeznaczyłem na cele charytatywne, m. in. dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

reklama

Trzy lata temu Pan Rafał przekazał naszemu szpitalowi pierwszą darowiznę pozyskaną ze sprzedaży tej książki, a pacjentom na pamiątkę paczkę z książkami. Są one wciąż w sprzedaży (www.szymonikuba.pl), więc nadal można czytać dzieciom wartościowe opowieści i jednocześnie wspierać nasz szpital.
Dziś Pan Rafał przekazał naszemu szpitalowi kolejną darowiznę, tym razem ze sprzedaży jego drugiej książki pt. „Książka o inwestowaniu”.
– Z całego serca dziękujemy za ten szlachetny gest – podkreśla mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Pieniądze te przeznaczymy na zakup sprzętu dla Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej naszego szpitala.

Więcej: Rodzaje książek, po które zawsze warto sięgnąć, gdy chcemy odkryć coś nowego


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze