fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 3 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Po śmierci brata napisał książki, z których dochód przeznaczył na pomoc Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie!

Jeśli chcecie kupić swojemu dziecku bardzo ciekawą i uniwersalną książkę dla wszystkich od 4. roku wzwyż, a przy okazji wesprzeć Szpital Dziecięcy w Olsztynie, macie niepowtarzalną okazję.

Jej autorem jest dziennikarz i ekonomista Pan Rafał Janik. Napisał tę książkę po tragicznym wydarzeniu, jakiego doświadczyła jego rodzina. Jego niespełna 5-letni brat zachorował kilka lat temu na nowotwór. Był leczony w Klinicznym Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować…

Niedługo po tym tragicznym wydarzeniu Pan Rafał Janik wydał książkę pt. „Szymon i Kuba ruszają na ratunek”, w której są wszystkie bajki opowiadane Alkowi w szpitalu, są tam również te bajki, których nie zdążył mu opowiedzieć.
– Niestety oprócz podtrzymywania pamięci o Alku niewiele można już dla niego na tym świecie zrobić – mówi Pan Rafał Janik. – Można za to sprawić, aby innym potrzebującym dzieciom było lżej. Dlatego zysk ze sprzedaży bajki „Szymon i Kuba ruszają na ratunek” przeznaczyłem na cele charytatywne, m. in. dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Trzy lata temu Pan Rafał przekazał naszemu szpitalowi pierwszą darowiznę pozyskaną ze sprzedaży tej książki, a pacjentom na pamiątkę paczkę z książkami. Są one wciąż w sprzedaży (www.szymonikuba.pl), więc nadal można czytać dzieciom wartościowe opowieści i jednocześnie wspierać nasz szpital.
Dziś Pan Rafał przekazał naszemu szpitalowi kolejną darowiznę, tym razem ze sprzedaży jego drugiej książki pt. „Książka o inwestowaniu”.
– Z całego serca dziękujemy za ten szlachetny gest – podkreśla mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Pieniądze te przeznaczymy na zakup sprzętu dla Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej naszego szpitala.

1 KOMENTARZ

  1. To szczęśliwy tydzień dla Szpitala Dziecięcego! Brawo! Wczoraj informacja o darowiźnie Pani Agnieszki Przełomiec, a dzisiaj , proszę, kolejny darczyńca.
    Smutno tylko, że czynią to osoby dotknięte traumą choroby najbliższych.
    Wierzę, że serca innych osób również drgną i pomyślą o tak wspaniałym, ludzkim geście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...