fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 27 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Gmina Stawiguda połączy się ścieżką rowerową z Olsztynem wzdłuż ul. Bartąskiej

Wiadomości Gmina Stawiguda połączy się ścieżką rowerową z Olsztynem wzdłuż ul. Bartąskiej

Stanie się tak po wykonaniu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Bartąskiej prowadzącej z Bartąga do ul. Bukowskiego w Olsztynie.

Bartąska to bardzo popularna wśród kierowców ulica. Korzystają z niej licznie mieszkańcy Jarot i Zacisza chcąc dojechać m.in. do pracy w Kortowie. Z powodu rozbudowy kolejnych osiedli zwiększa się także ruch pieszych korzystających z chodnika prowadzącego wzdłuż ul. Bartąskiej. Dochodzą do tego rowerzyści, którzy tym środkiem transportu dojeżdżają do pracy, ale także w celach rekreacyjnych do podolsztyńskich miejscowości leżących na terenie Stawigudy. Część z nich korzysta z chodnika, część z jezdni. To niezbyt komfortowa i bezpieczna sytuacja dla wszystkich uczestników ruchu.

– Ich bezpieczeństwo na pewno poprawi budowa ścieżki rowerowej prowadzącej wzdłuż ul. Bartąskiej, która docelowo połączy się z ul. Bukowskiego znajdującej się już na terenie Olsztyna, przy której już jest trakt pieszo-rowerowy – mówi Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz. – W ten sposób nasza gmina rowerowo połączy się z Olsztynem z korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu w tym rejonie.

Jest już wstępna koncepcja planowanej ścieżki. Teraz zostanie ona zaprojektowana. Na realizację tej inwestycji gmina będzie aplikowała po środki do unijnych funduszy, tak jak z powodzeniem zrobiła to w przypadku innych rowerowych projektów, na które pozyskała łącznie około 6,6 mln zł. – Kontynujemy nasze działania, które okazały się sukcesem – mówi Wójt Gminy Stawiguda.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

7 KOMENTARZE

  1. Lepiej niech ogarną skrzyżowanie Bartąskiej ze Stawigudzką i Złotą. To co na tym skrzyżowaniu się dzieje w godzinach szczytu to jakaś paranoja. Równie dobrze można przez to skrzyżowanie jechać/iść z zamkniętymi oczami, i takie same są szanse wypadku.

  2. Będzie ścieżka a kolarzyki dalej będą jeździć po ulicy, tak, jak jeżdżą po Bukowskiego/Płoskiego bo na ścieżce nie jest równo a trzeba szybko, szybko…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: