Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
środa, 22 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego

reklama

W centrum Olsztyna kierujący osobowym nissanem stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 31-latek usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwił mu to funkcjonariusz służby więziennej, który był świadkiem zdarzenia i zatrzymał agresywnego mężczyznę. Okazało się, że 31-latek, chwilę wcześniej ukradł tablice rejestracyjne z jednego z zaparkowanych aut na terenie miasta oraz jest podejrzany o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

O zdarzeniu drogowym pisaliśmy w artykule – Wjechał w drzewo pod blokiem. Wypadek na al. Piłsudskiego

W ubiegłą środę (01.01) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych, do której doszło na terenie jednego z miejskich parkingów. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający – którym okazał się będący po służbie funkcjonariusz służby więziennej Aresztu Śledczego w Olsztynie – zobaczył mężczyznę dokonującego kradzieży tablic rejestracyjnych z zaparkowanego samochodu. Mężczyzna, kiedy został zauważony przez świadka, natychmiast uciekł do osobowego nissana i odjechał. Po kilkuset metrach stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 31-latek próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwił mu to podążający za nim świadek kradzieży, który zatrzymał agresywnego mężczyznę i przekazał go policjantom.

reklama

Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec Działdowa, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie po udzielonej mu pomocy medycznej trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na podejrzenie, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających pobrano od niego krew do badań. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 31-latek od 2010 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ponadto w trakcie przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana. Zabezpieczone substancje przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

31-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci nałożyli na niego również mandaty karne za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których mężczyzna dokonał podczas swojej nieodpowiedzialnej jazdy.

reklama

styczeń, 2020

07GRUCały dzienWzory. Origami geometryczne Michała KosmulskiegoOlsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, al. M. J. Piłsudskiego 38Kategoria wydarzenia:Darmowe,Kultura i sztuka,Wystawy artystyczne

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X