fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego

WiadomościSzalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W centrum Olsztyna kierujący osobowym nissanem stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 31-latek usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwił mu to funkcjonariusz służby więziennej, który był świadkiem zdarzenia i zatrzymał agresywnego mężczyznę. Okazało się, że 31-latek, chwilę wcześniej ukradł tablice rejestracyjne z jednego z zaparkowanych aut na terenie miasta oraz jest podejrzany o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

O zdarzeniu drogowym pisaliśmy w artykule – Wjechał w drzewo pod blokiem. Wypadek na al. Piłsudskiego

W ubiegłą środę (01.01) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych, do której doszło na terenie jednego z miejskich parkingów. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający – którym okazał się będący po służbie funkcjonariusz służby więziennej Aresztu Śledczego w Olsztynie – zobaczył mężczyznę dokonującego kradzieży tablic rejestracyjnych z zaparkowanego samochodu. Mężczyzna, kiedy został zauważony przez świadka, natychmiast uciekł do osobowego nissana i odjechał. Po kilkuset metrach stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 31-latek próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwił mu to podążający za nim świadek kradzieży, który zatrzymał agresywnego mężczyznę i przekazał go policjantom.

Dość poważna kolizja z udziałem autobusu miejskiego w centrum Olsztyna. Sprawcą 70-letnia kierująca?

Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec Działdowa, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie po udzielonej mu pomocy medycznej trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na podejrzenie, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających pobrano od niego krew do badań. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 31-latek od 2010 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ponadto w trakcie przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana. Zabezpieczone substancje przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

31-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci nałożyli na niego również mandaty karne za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których mężczyzna dokonał podczas swojej nieodpowiedzialnej jazdy.

Motocyklem crossowym KTM nie zatrzymał się do kontroli drogowe

Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego

Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego Szalona ucieczka złodzieja skończyła się na drzewie pod blokiem przy al. Piłsudskiego

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze