Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
7 C
Olsztyn
środa, 19 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Tramwaje iskrzyły jakby ktoś spawał. Czy to zjawisko może zrobić komuś krzywdę?

reklama

Olsztyńskie tramwaje wciąż mogą zaskakiwać mieszkańców naszego miasta. Tym razem nic nie pękło, ale za to mocno zaiskrzyło. 

Na naszą skrzynkę alarm@tko.pl zaniepokojona czytelniczka przysłała nagranie na którym widać bardzo silne iskrzenie pomiędzy tramwajem, a trakcją. Przypomina to nawet efekt spawania metalu, czy poważne zwarcie.

reklama

Sprawdziliśmy, co to za zjawisko i czy świadkowie takiego zdarzenia mogą czuć się bezpiecznie. Sprawę wytłumaczył nam rzecznik MPK: – Takie zjawisko to nic nowego – ostatnie wieczory i noce były chłodne – temperatura powietrza oscylowała w okolicy zera, spadała również poniżej zera. Przy dużej wilgotności – deszcz, mgła, niewielkie opady mokrego śniegu osadzały na przewodach trakcyjnych szadź. Podczas ruchu tramwaju pantograf usuwa szadź z przewodu a to powoduje odrywanie się jej kawałków z przewodów – w konsekwencji dochodzi do iskrzenia na styku pantograf-trakcja.  Cezary Stankiewicz zapewnia: – To zjawisko nie jest w żaden sposób groźne ani dla pasażerów, ani samego pojazdu.

Jedynie mieszkańcy sąsiadujący z linią tramwajową mieli w domu przez kilka godzin pokaz rozbłysków silnego światła.

reklama

luty, 2020

22LUT15:00Sylwia Lipka ♬ Wbrew Pozorom Tour ♬ OlsztynOlsztyn CEIK, Parkowa 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

3 KOMENTARZE

  1. Ktoś chyba nigdy pociągiem nie jechał… A ci durnie z gazet robią szum wokół takich tematów… zajmijcie się korkami, dziurami w drogach, wandalami .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X