fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 5 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Tramwaje iskrzyły jakby ktoś spawał. Czy to zjawisko może zrobić komuś krzywdę?

Olsztyńskie tramwaje wciąż mogą zaskakiwać mieszkańców naszego miasta. Tym razem nic nie pękło, ale za to mocno zaiskrzyło. 

Na naszą skrzynkę [email protected] zaniepokojona czytelniczka przysłała nagranie na którym widać bardzo silne iskrzenie pomiędzy tramwajem, a trakcją. Przypomina to nawet efekt spawania metalu, czy poważne zwarcie.

Sprawdziliśmy, co to za zjawisko i czy świadkowie takiego zdarzenia mogą czuć się bezpiecznie. Sprawę wytłumaczył nam rzecznik MPK: – Takie zjawisko to nic nowego – ostatnie wieczory i noce były chłodne – temperatura powietrza oscylowała w okolicy zera, spadała również poniżej zera. Przy dużej wilgotności – deszcz, mgła, niewielkie opady mokrego śniegu osadzały na przewodach trakcyjnych szadź. Podczas ruchu tramwaju pantograf usuwa szadź z przewodu a to powoduje odrywanie się jej kawałków z przewodów – w konsekwencji dochodzi do iskrzenia na styku pantograf-trakcja.  Cezary Stankiewicz zapewnia: – To zjawisko nie jest w żaden sposób groźne ani dla pasażerów, ani samego pojazdu.

Jedynie mieszkańcy sąsiadujący z linią tramwajową mieli w domu przez kilka godzin pokaz rozbłysków silnego światła.

3 KOMENTARZE

  1. Ktoś chyba nigdy pociągiem nie jechał… A ci durnie z gazet robią szum wokół takich tematów… zajmijcie się korkami, dziurami w drogach, wandalami .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...