fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Idzie sobie ulicą, plecak marihuany niesie…

OlsztynIdzie sobie ulicą, plecak marihuany niesie...

Ponad kilogram nielegalnej substancji znaleźli przy 40-latku suscy policjanci. Mundurowi dostali telefonicznie informację o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie, który chodził od domu do domu. Do aresztu trafił również młodszy znajomy 40-latka. Łącznie zabezpieczono marihuanę o wartości ponad 40 tys. złotych. 

reklama

Policyjne działania  funkcjonariuszy z Susza umożliwiło obywatelskie zgłoszenie – według niego młody mężczyzna z plecakiem chodził od domu do domu, wyraźnie kogoś szukając. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Kiedy zauważyli wskazaną osobę, postanowili z nią porozmawiać. Mężczyzna jednak na widok radiowozu zaczął uciekać i porzucił plecak – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Funkcjonariusze po kilku minutach zatrzymali mężczyznę. Ustalili, że jest to 40-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna posiadał w plecaku oraz w spodniach ponad kilogram suszu roślinnego i dużą ilość woreczków strunowych. Zatrzymany trafił do aresztu.

reklama
Mrągowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Jak udało się ustalić policjantom, 40-latek przyjechał do swojego znajomego, który jest mieszkańcem Susza. Gdy funkcjonariusze złożyli wizytę 30-latkowi, okazało się, że i on posiada marihuanę – 140 gramów suszu oraz dużą ilość woreczków strunowych. On także został zatrzymany.

40-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany, uprawy konopi indyjskich oraz udzielenia narkotyków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za te czyny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 30-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia za posiadanie narkotyków.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jpx
3 listopada 2015 18:49

tak wielki sukces kurwa! przecież to są liście i łodygi trzeba by wszystko spalić żeby coś poczuć

Ana
3 listopada 2015 16:55

? ??✌

Polecane
Ogłoszenia
Rekrutacja do policji – co musisz wiedzieć i jak się przygotować?
Poszukiwani przez policję: trzech nie opłaciło grzywny, czwarty poszukiwany był listem gończym
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji