12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Kierowca i trzy nastoletnie podopieczne domu dziecka ranne w wypadku

Strona główna Wiadomości Kierowca i trzy nastoletnie podopieczne domu dziecka ranne w wypadku
reklama

Kierowca i trzy nastoletnie podopieczne domu dziecka zostali we wtorek ranni w zderzeniu samochodu osobowego z busem na drodze między Ostródą a Łuktą (woj. warmińsko-mazurskie). Według policji życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło we wtorek po południu na drodze wojewódzkiej w pobliżu miejscowości Molza. „Busem podróżowały podopieczne domu dziecka w Morągu – dwie 15-latki i 17-latka, a także ich opiekunka i kierowca” – poinformowała mł. asp. Anna Karczewska z ostródzkiej policji.

reklama

Jak dodała, w wypadku zostały ranne cztery osoby. „Trzy nastolatki przetransportowano do szpitala dziecięcego w Olsztynie, a kierowcę samochodu osobowego do szpitala w Ostródzie. Ze wstępnych informacji wynika, że są to obrażenia, które nie zagrażają ich życiu” – powiedziała policjantka.

Według niej dwie pozostałe osoby z busa nie wymagały hospitalizacji, udzielono im pomocy na miejscu.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia policjanci. Początkowo zakładano, że do wypadku mógł przyczynić się motocyklista, który miał wykonać niebezpieczny manewr i oddalić się z miejsca zdarzenia, ale po rozpytaniu świadków wykluczono tę wersję. Obaj kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi.

Droga wojewódzka nr 530 z Ostródy do Łukty jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy prze Molzę.

Zdjęcie pochodzie ze strony OSP Łukta

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma