fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 19 Czerwiec, 2019
18.2 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Co dalej z Dworcem Głównym?

Strona główna Wiadomości Co dalej z Dworcem Głównym?
reklama

Dworzec nie jest miejscem zabytkowym i w miejscu obecnego powinien powstać nowy – taka jest opinia zdecydowanej większości mieszkańców Olsztyna, zapytanych o przyszłość Dworca Głównego w naszym mieście.

Historia zmagań o nowy dworzec Olsztyn Główny ciągnie się jak przysłowiowa opera mydlana. Kiedy wydaje się, że już dochodzimy do rozstrzygnięć, sprawa wraca do punktu wyjścia, i tak w kółko, Macieju – a czas płynie. – pisał na swoim blogu Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

reklama

Temat uznania dworca za zabytek zaczął być podnoszony około dwóch lat temu. Wówczas jednak Wojewódzki Konserwator Zabytków uznał, że obiekt nie jest zabytkiem i zezwolił na jego rozbiórkę. Od tej decyzji trzy stowarzyszenia odwołały się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który cofnął ją z powodów formalnych do ponownego rozpatrzenia. Dwukrotnie. Powodem ostatniego cofnięcia było nieuwzględnienie prezydenta miasta jako strony w postępowaniu.

– Skoro jestem stroną, to chcę znać zdanie mieszkańców. Dlatego zleciliśmy Instytutowi Badań Rynkowych i Społecznych Ibris szybkie badanie opinii mieszkańców  – pisze prezydent Grzymowicz- Wynik, po ankietowaniu pięćsetosobowej grupy, nie pozostawia wątpliwości – olsztynianie chcą nowego dworca!  Zdecydowanie!

W badaniu, które na zlecenie urzędu przeprowadziła firma Ibris, 91% respondentów odpowiedziało, że chce budowy nowego dworca. Dodatkowo, 82% badanych stwierdziło, że dworzec nie jest zabytkiem. A w odpowiedzi na ostatnie pytanie „Jaka powinna być najważniejsza cecha olsztyńskiego dworca – funkcjonalność czy zabytkowy charakter”, ten ostatni aspekt wskazuje tylko 6 proc. zapytanych.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

19CZE(CZE 19)20:30Capitalne Latino - BLUECapitano, Kapitańska 21

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X