22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

To on podpalił Biedronkę i Społem? Olsztyńscy policjanci dokonali zatrzymania

OlsztynTo on podpalił Biedronkę i Społem? Olsztyńscy policjanci dokonali zatrzymania

Sukces olsztyńskich policjantów – zatrzymano 35-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za szereg podpaleń na terenie miasta. Przestępca przyznał się do zarzutów, które spowodowały straty na blisko 2 mln zł.

reklama

Śledztwo rozpoczęło się po pożarze sklepu spożywczego przy ul. Jagiellońskiej w połowie kwietnia. Eksperci z zakresu pożarnictwa i technicy policyjni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie szybko ustalili, że pożar był wynikiem podpalenia. Analiza nagrań z monitoringu oraz przesłuchania świadków przyczyniły się do ustalenia, że sprawca może być osobą spoza Olsztyna, znaną policji z wcześniejszych przestępstw przeciwko mieniu.

reklama

Ostatecznie, dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym, udało się zidentyfikować i zatrzymać 35-latka, który nie posiada stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna, znany z przeszłości przestępczej, przyznał się do 8 zarzutów zniszczenia mienia. Wśród miejsc, które padły ofiarą jego działań, są nie tylko sklep przy ul. Jagiellońskiej, ale również lokal przy ul. Wyszyńskiego, trzy inne punkty handlowo-usługowe oraz kilkanaście kontenerów na odpady.

To on podpalił Biedronkę i Społem? Olsztyńscy policjanci dokonali zatrzymania pożar Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla podejrzanego, który teraz stanie przed obliczem sprawiedliwości. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ta jest przestrogą dla mieszkańców i przypomnieniem o nieustającej pracy policji w zapewnieniu bezpieczeństwa.

To on podpalił Biedronkę i Społem? Olsztyńscy policjanci dokonali zatrzymania pożar Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Słowianin
19 kwietnia 2024 13:57

Zabrać mu kartę biedronki i wypuścić. To wystarczająca kara w porównaniu jak karzą polityków za wielomiliardowe przekręty.

Ola
19 kwietnia 2024 15:30

Pewnie Lidl go wynajął 😉

Polecane
Ogłoszenia