22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Syreny straży pożarnej obudziły Zatorze. Płonął sklep Społem

OlsztynSyreny straży pożarnej obudziły Zatorze. Płonął sklep Społem

Dziś nad ranem (11.04.24) olsztyńskie Zatorze obudziły syreny strażackie. Sklep spożywczy Społem “Miłek” przy ulicy Jagiellońskiej stanął w płomieniach. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze o godzinie 3:45. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane jednostki straży.

reklama

Strażacy w akcji

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar poddasza budynku oraz elewacji na zapleczu sklepu. Zastosowali trzy gaśnice w natarciu oraz jedną w obronie na pobliski obiekt, co pozwoliło na szybką i skuteczną interwencję. W operacji gaśniczej uczestniczyło łącznie 36 strażaków z różnych jednostek, w tym KM PSP, JRG 1, JRG 2 i OSP.

reklama

Prace rozbiórkowe i oddymianie

Ogień, który pojawił się przed godziną 4 nad ranem, został opanowany przez 36 strażaków. Podjęto także prace rozbiórkowe konstrukcji poddasza, oddymianie oraz sprawdzono obiekt kamerą termowizyjną.

Jeden z mieszkańców osiedla, świadek zdarzenia, opowiedział, że został obudzony przez straż pożarną. Wraz z rodziną widział spory ogień i duży dym. “Płomienie pod dachem przenosiły się na prawą stronę budynku do szczytu”, podsumował wypowiedź dla Radia Olsztyn.

Na szczęście, w pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty mogą być duże. Trwa ich szacowanie. Przyczyny pożaru będą wyjaśniane przez ekspertów. Wstępne działania straży pożarnej oraz sprawnie przeprowadzone operacje gaśnicze zapobiegły większym stratom i rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie budynki.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
krisss
11 kwietnia 2024 11:44

sklep miał panele fotowoltaiczne

Anonimowo
11 kwietnia 2024 15:57

Potrafi ktoś wytłumaczyć jaki jest cel wzywania straży z Biskupca i Dobrego Miasta.Rozumiem że w Olsztynie było za mało ludzi na dyżurze.Nie daj Boże żeby zapaliło się coś na dobre kiedyś.Chwala chłopakom za ciężka pracę!!!

Polecane
Ogłoszenia