6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Skargi mieszkańców na otwarcie hali Urania w Olsztynie? Jest głos niezadowolenia

OlsztynSkargi mieszkańców na otwarcie hali Urania w Olsztynie? Jest głos niezadowolenia

Uroczystość otwarcia odnowionej hali Urania w Olsztynie, która odbyła się 15 grudnia, zgromadziła tłumy mieszkańców i gości. Wydarzenie pod nazwą „Uroczysty Galaktyczny Benefis” było okazją do zaprezentowania zmodernizowanej infrastruktury i świętowania niemal 50-letniej historii Uranii jako centrum sportu i rozrywki.

reklama

Wieczór uświetniły występy znanych polskich artystów, takich jak Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański oraz zespół Czerwony Tulipan. Oprócz koncertów muzycznych publiczność mogła podziwiać występy taneczne i sportowe oraz efektowny pokaz laserowy. Program skupił się na przedstawieniu zarówno bogatej historii hali, jak i jej nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.

Jednak mimo hucznego świętowania nie wszystko poszło zgodnie z planem. Do redakcji TKO napisał niezadowolony mieszkaniec Olsztyna, który wskazał szereg niedociągnięć organizacyjnych. Głównymi problemami były brakujące miejsca postojowe, zamknięty parking przy hali i zatłoczone, płatne parkingi w okolicy. Wielu odwiedzających skarżyło się na tłum przy wejściu, w szatniach i przy odbiorze ubrań.

reklama

Kolejne krytyczne uwagi dotyczyły niewygodnych krzesełek, małej przestrzeni do przejścia oraz zbyt długiego czasu trwania imprezy. Mieszkańcy podsumowali, że „miało być na bogato, a wyszło męcząco” z zastrzeżeniem, że impreza była zbyt zróżnicowana, bo połączyła prezentacje dzieci, zespołów, tańca, siatkarzy oraz występy gwiazd, a także retrospekcje i filmiki dotyczące historii budowy.

Na zakończenie olsztynianin dodał jednak pozytywną opinię, że „przynajmniej na głowę się już nie leje” i że hala wygląda „ładnie”. To świadczy o tym, że pomimo pewnych niedociągnięć, otwarcie hali Urania pozostaje ważnym wydarzeniem dla mieszkańców Olsztyna i stanowi obietnicę dalszego rozwoju kulturalnego i sportowego miasta.

Skargi mieszkańców na otwarcie hali Urania w Olsztynie? Jest głos niezadowolenia hala Urania Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

17 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zenek
19 grudnia 2023 15:38

Tak zawsze “wychodzi” gdy koniecznie chce się robić pompę bez właściwego przygotowania. No przecież obsługa to nowi ludzie, których pewnie nikt nie przygotował. Byli niemal jak z łapanki. Kwestia parkowania, to chyba domena naszego Wodza z Ratusza. On ci to lubi wszelkie utrudnienia dla kierujących. A macie, a dobrze wam tak, po co te auta mata itd. Ale łapki za parkowanie oooo te widać z daleka wyciągniete. Zobaczymy jeszcze jak wyjdzie komunikacja samochodowa “po przeróbkach”. Jakoś to wszystko czarno widzę. Przewężenia, ciasnota, zebra na zebrze, to i pierwszeństwo pieszych, oj czarno to wyglada.

Johnny Bi
19 grudnia 2023 17:20

Arbuz won.

Polecane
Ogłoszenia