fbpx
26 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

84-latka potrącona przez 15-letniego na hulajnodze zmarła w szpitalu

Iława84-latka potrącona przez 15-letniego na hulajnodze zmarła w szpitalu

Wiadomość, która zszokowała mieszkańców Iławy nadeszła dwa tygodnie po dramatycznym wypadku na ul. 1 Maja. 84-letnia kobieta, potrącona przez 15-letniego chłopaka na hulajnodze, zmarła w szpitalu. Smutną informację podał serwis infoilawa.pl, potwierdzając wcześniejsze doniesienia o poważnych obrażeniach poszkodowanej.

reklama

Wypadek wydarzył się 28 czerwca, kiedy to 15-letni chłopak jadący na hulajnodze potrącił idącą chodnikiem starszą kobietę. Według policji, młody człowiek nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. “15-latek kierujący hulajnogą elektryczną nie ustąpił pierwszeństwa pieszej idącej chodnikiem i doprowadził do zderzenia” – informowała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Pogwałcenie zasad bezpieczeństwa drogowego przez 15-latka miało tragiczne konsekwencje. 84-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Lekarze przez dwa tygodnie walczyli o jej życie, niestety bez powodzenia. Tragiczne informacje o jej śmierci potwierdziła tvn24.pl.

reklama
Tragiczny wypadek na trasie Srokowo-Leśny Rów. 22-letnia kobieta nie żyje po zderzeniu z drzewem

Konsekwencje dla młodego sprawcy są jeszcze nieznane. Zdecyduje o nich sąd rodzinny, który zbada okoliczności zdarzenia. Wypadki z udziałem hulajnóg elektrycznych zdarzają się coraz częściej i stanowią poważne zagrożenie na polskich drogach.

Tragiczny wypadek w Iławie stanowi smutne przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego, zarówno przez pieszych, jak i użytkowników hulajnóg. Mimo, że hulajnogi elektryczne stały się popularnym środkiem transportu, to jednak ich niebezpieczeństwo, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników, nie może być lekceważone.

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ojwojtek
14 lipca 2023 14:50

Rząd powinien zrobić porządek z tymi hulajnogami. Kto teraz zaplaci odszkodowanie za śmierć kobiety? Ile razy mozna się zabić o stojące hulajnogi na całych szerokościach chodnika.

dis
14 lipca 2023 14:45

Wypadek komunikacyjny, jak każdy inny – Sąd powinien to potraktować jako wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Polecane
Ogłoszenia

Fatalne dachowanie. Dwie osoby nie żyją

Tragiczny koniec wakacji. Śmiertelny wypadek na drodze