22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

W olsztyńskim Marszu Równości oficjalnie wzięli udział pracownicy Citi Handlowy

OlsztynW olsztyńskim Marszu Równości oficjalnie wzięli udział pracownicy Citi Handlowy

W olsztyńskim Marszu Równości wzięli udział pracownicy Citi Handlowy. Dla wielu to kontrowersyjny krok, dla firmy część jej polityki równościowej.

reklama

W sobotę (20.05) przez Olsztyn przeszli uczestnicy III Marszu Równości. W tęczowym tłumie kilkuset osób wyróżniali się pracownicy olsztyńskiego Citi Handlowy – ubrani w charakterystyczne koszulki z logotypem firmy w niebieskim kolorze. Z tym że tradycyjny czerwony daszek nad literą t, zastąpił daszek tęczowy. Co więcej, w punkcie startu marszu obok Muzeum Nowoczesności Citi Handlowy miał swoje stanowisko firmowe.

W olsztyńskim Marszu Równości oficjalnie wzięli udział pracownicy Citi Handlowy kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Budujemy różnorodne środowisko

Wzięliśmy udział w Marszu i wśród osób przyglądających się pochodowi dało się słyszeć niewybredne komentarze dotyczące uczestnictwa pracowników Citi Handlowy w Marsz (najłagodniejsze były groźby „nie wezmę u nich kredytu”). Spytaliśmy Citi Handlowy, skąd pomysł na zaznaczenie swojej obecności podczas Marszu Równości.   

reklama

– Dla Citi w Polsce budowanie różnorodnego środowiska, w którym każdy może być sobą i czuć się bezpiecznie, jest jednym z głównych celów jako organizacji – deklaruje Marta Wałdoch, rzeczniczka prasowa Citi Handlowy. – Dlatego wsparliśmy naszych pracowników, którzy zgłosili się do udziału w Marszu Równości w Olsztynie.

W olsztyńskim Marszu Równości oficjalnie wzięli udział pracownicy Citi Handlowy kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Nagroda za wsparcie LGBTQ+

Okazuje się, że działania Citi na tym polu są elementem szerszej kampanii równościowej, którą realizuje bank. W 2022 roku Citi zadecydował, że będzie pierwszym dużym bankiem z Wall Street, który wyznaczył sobie cel zatrudniania osób LGBTQ+. W tej chwili, co 50 pracownik grupy w USA to osoba LGBTQ+. Również w swoich oddziałach w Stanach Zjednoczonych Citi dąży do zwiększenia do 11,5% odsetka ciemnoskórych pracowników na stanowiskach w Ameryce Północnej od zastępcy wiceprezesa do dyrektora zarządzającego.

Z kolei pracownicy Citi w Polsce (Citi Handlowy i Citibank Europe plc), działający w Citi Pride Poland, zostali wyróżnieni tytułem LGBTQ+ Employee Led Network of the year za prowadzenie działań wspierających osoby LGBTQ+ w organizacji.

reklama

Przypomnijmy, że trzeci Marsz Równości w Olsztynie zakończył się incydentem. Jedna z jego uczestniczek została postrzelona w głowę z wiatrówki. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

W olsztyńskim Marszu Równości oficjalnie wzięli udział pracownicy Citi Handlowy kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

18 KOMENTARZY

18 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wo
2 czerwca 2023 19:17

Super!

"_"
2 czerwca 2023 09:58

Pękające z nienawiści dupska konfederacji i katolickiej patoprawicy słychać nawet u nas w Dobrym Mieście

Polecane
Ogłoszenia