fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Właścicielowi warzywniaka życie uratował przechodzień, który sam też został poparzony

OlsztynWłaścicielowi warzywniaka życie uratował przechodzień, który sam też został poparzony

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W pożarze warzywniaka na olsztyńskich Jarotach poważnie ucierpiał właściciel. Mężczyzna jest w stanie ciężkim, życie uratował mu przechodzień

Pożar popularnego warzywniaka na ul. Boenigka

Do tragicznych wydarzeń doszło na Jarotach w Olsztynie. W pożarze osiedlowego warzywniaka poważnie ucierpiał jego właściciel. Życie uratowała mu szybka reakcja przypadkowego przechodnia.

Właścicielem warzywniaka jest rencista i niepełnosprawny olsztynianin, pan Mariusz, który w 2019 roku wydzierżawił kiosk na osiedlu Jaroty i zaczął prowadzić w nim warzywniak. Klienci jednak nie dopisywali, aż jeden z nich opisał w internecie sytuację i zaapelował o wsparcie. Sklepik zyskał nowe życie i wkrótce stał się w okolicy bardzo znany.

To jednak koniec, teraz zostały po nim zgliszcza.

Pana Mariusza uratował przechodzień

Warzywniak spłonął doszczętnie. Jego właściciel w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Jest poparzony w 60 procentach. To ogromne poparzenia, I stopnia – poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Tomasz Sobkowicz.

Podkom. Radosław Kozłowski bez wahania wbiegł do płonącego budynku

Pan Mariusz był w kiosku – wyciągnął go z niego przypadkowy przechodzień, który sam doznał przy tym poparzeń twarzy.

– Tym bohaterskim czynem wykazał się przypadkowy przechodzień, który widząc, co się dzieje, ruszył bez zastanowienia na ratunek. Sam doznał poparzeń twarzy. Będziemy tego mężczyznę w jakiś sposób docenić za taką postawę – zapowiedział Tomasz Sobkowicz.

Policja bada przyczyny pożaru

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, początkowo podejrzewano wybuch butli gazowej, jednak rzecznik zaznaczył, że strażacy butlę wyciągnęli nienaruszoną i przyczyny pożaru jeszcze nie są znane.

Sprawę badają teraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

– Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o pożarze obiektu handlowego na terenie Olsztyna. Natychmiast na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło dwóch mężczyzn w wieku 43 i 59 lat. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Zostanie powołany również biegły z zakresu pożarnictwa. Prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnić przyczyny i okoliczności pożaru – poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie Andrzej Jurkun.

19-latek podpalił się przy dystrybutorze i wbiegł do budynku stacji benzynowej

Rodzina pana Mariusza zorganizowała zbiórkę na pomoc w leczeniu właściciela warzywniaka. Znowu poszkodowany przez los przedsiębiorca potrzebuje pomocy.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze