-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Właścicielowi warzywniaka życie uratował przechodzień, który sam też został poparzony

OlsztynWłaścicielowi warzywniaka życie uratował przechodzień, który sam też został poparzony

W pożarze warzywniaka na olsztyńskich Jarotach poważnie ucierpiał właściciel. Mężczyzna jest w stanie ciężkim, życie uratował mu przechodzień

Pożar popularnego warzywniaka na ul. Boenigka

reklama

Do tragicznych wydarzeń doszło na Jarotach w Olsztynie. W pożarze osiedlowego warzywniaka poważnie ucierpiał jego właściciel. Życie uratowała mu szybka reakcja przypadkowego przechodnia.

Właścicielem warzywniaka jest rencista i niepełnosprawny olsztynianin, pan Mariusz, który w 2019 roku wydzierżawił kiosk na osiedlu Jaroty i zaczął prowadzić w nim warzywniak. Klienci jednak nie dopisywali, aż jeden z nich opisał w internecie sytuację i zaapelował o wsparcie. Sklepik zyskał nowe życie i wkrótce stał się w okolicy bardzo znany.

reklama

To jednak koniec, teraz zostały po nim zgliszcza.

Pana Mariusza uratował przechodzień

Warzywniak spłonął doszczętnie. Jego właściciel w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Jest poparzony w 60 procentach. To ogromne poparzenia, I stopnia – poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Tomasz Sobkowicz.

Ponad 12 godzin trwała walka strażaków z ogromnym pożarem
reklama

Pan Mariusz był w kiosku – wyciągnął go z niego przypadkowy przechodzień, który sam doznał przy tym poparzeń twarzy.

– Tym bohaterskim czynem wykazał się przypadkowy przechodzień, który widząc, co się dzieje, ruszył bez zastanowienia na ratunek. Sam doznał poparzeń twarzy. Będziemy tego mężczyznę w jakiś sposób docenić za taką postawę – zapowiedział Tomasz Sobkowicz.

Policja bada przyczyny pożaru

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, początkowo podejrzewano wybuch butli gazowej, jednak rzecznik zaznaczył, że strażacy butlę wyciągnęli nienaruszoną i przyczyny pożaru jeszcze nie są znane.

Sprawę badają teraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

– Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o pożarze obiektu handlowego na terenie Olsztyna. Natychmiast na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło dwóch mężczyzn w wieku 43 i 59 lat. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Zostanie powołany również biegły z zakresu pożarnictwa. Prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnić przyczyny i okoliczności pożaru – poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie Andrzej Jurkun.

Uwaga na podpalacza! Policja poszukuje mężczyzny w związku z pożarem domków letniskowych

Rodzina pana Mariusza zorganizowała zbiórkę na pomoc w leczeniu właściciela warzywniaka. Znowu poszkodowany przez los przedsiębiorca potrzebuje pomocy.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
25 listopada 2022 16:28

Jest to straszna tragedia. Przechodzień bohaterski czyn dokonał. Apeluje do każdego człowieka dobrego serca o wpłaty na zbiórkę. Ten niepełnosprawny ale pracowity i uczciwy człowiek na prawdę potrzebuje naszej pomocy dotknęła go ogromna tragedia.

Edmund
25 listopada 2022 16:58

Zróbmy zbiórkę na nowy warzywniak !!

Popularne
Ogłoszenia

Uwaga na podpalacza! Policja poszukuje mężczyzny w związku z pożarem domków letniskowych

Ubezpieczeni i… pójdą na bruk? Senator Lidia Staroń pomaga pogorzelcom