-5 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezes PiS w Olsztynie: potrzebujemy ok. 70-tysięcznego korpusu ochrony wyborów

OlsztynPrezes PiS w Olsztynie: potrzebujemy ok. 70-tysięcznego korpusu ochrony wyborów

Trzeba będzie tych wyborów bardzo pilnować, potrzebny jest ok. 70-tysięczny korpus ochrony wyborów, on musi wyjść poza partię – mówił w niedzielę w Olsztynie prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Mamy do czynienia z przeciwnikiem zdeterminowanym” – dodał.

reklama

Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Olsztyna powiedział, że PO do pilnowania wyborów parlamentarnych chce zmobilizować KOD. „To oznacza, że będą awantury robione, że trzeba będzie tych wyborów bardzo pilnować. Na to potrzebny jest ok. 70-tysięczny korpus ochrony wyborów. On musi wyjść poza partię, bo partia nie ma tylu członków” – dodał.

Zachęcał, żeby się zgłaszać do tego korpusu, przejść – jak mówił – „króciutkie szkolenie i później znaleźć się w komisjach obwodowych”„.

reklama

„Na poziomie okręgu wyborczego będzie też nasze Biuro Kontroli Wyborów i będzie Centralne Biuro Kontroli Wyborów. Będzie zapewniona komunikacja tak, żeby wszystkie wiadomości o jakichś niewłaściwych sytuacjach były szybko przekazywane do wojewódzkich komisji i Państwowej Komisji Wyborczej, a także do mediów, żebyśmy mogli nad tym wszystkim, zapanować” – powiedział. Dodał, że „służby porządkowe powinny zapewnić, żeby awantury się nie udawały”.

Mirosław Arczak: Trudno mi zrozumieć nieobecność pozostałych 24 radnych [OPINIA]

Według niego, będzie to „wysiłek naprawdę wielki”, bo obwodowych komisji wyborczych jest dużo, około 28 tys. „My byśmy chcieli, ze względu na to, że niektóre z nich są jednak odległe od pewnych miejsc zamieszkania, tę ilość nieco zwiększyć, szczególnie na takich terenach jak tutaj, bo tu jest dużo tego rodzaju przypadków, żeby ludziom łatwiej było dojść do urny wyborczej. Policja liczy tyle, ile liczy i te inne służby, które mogą pomóc, też nie są tak bardzo liczne, tutaj będzie też być może potrzebny jakieś wysiłek społeczny, żeby po prostu zapobiec awanturnictwu” – powiedział Kaczyński.

reklama

Stwierdził, że oponenci polityczni z góry mówią, że jak PiS wygra wybory, to będą one sfałszowane i oni ich nie uznają. „Jeżeli w kilkuset miejscach w Polsce zrobią awanturę, to przecież telewizja TVN i inne telewizje, a także niechętni nam przedstawiciele mediów zagranicznych, pokażą, że w Polsce była jedna wielka awantura. Nie trzeba awantur 30 tys., wystarczy kilkaset, a może nawet i mniej. W ten sposób stworzą w świecie obraz, że tutaj się dzieje coś strasznego. Musimy umieć temu zapobiec, bo mamy naprawdę do czynienia z przeciwnikiem zdeterminowanym i przeciwnikiem, który służy nie tylko wewnętrznej złej sprawie, tylko służy złej sprawie w ścisłym związku z naszymi, powiedzmy sobie, przeciwnikami zewnętrznymi i dlatego powtarzam ten wysiłek jest bardzo, bardzo potrzebny” – powiedział prezes PiS.

W Olsztynie powstał nowy ruch polityczny. Prezydent Olsztyna na czele

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Babcia Gosia
7 listopada 2022 11:03

Jak mawiają mądrzy ludzie – „nie ważne kto i jak głosuje… ważne jest tylko kto LICZY głosy! Prezesowi potrzebny jest wiec „korpus liczników”.

Głupi Piotrek
7 listopada 2022 11:04

Kaczor ma głowę blisko sraki więc gówno miesza mu się z mózgiem i takie bzdury pisiorom ciśnie w te puste banie

Popularne

Wiceminister Kowalski ogłosił w Olsztynie powołanie Komitetu Obrony Wyborów. Poszukiwani członkowie