10 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Śmierć 8-latki po wywrotce motorówki. Sternik bez uprawnień, uczestnicy rejsu bez kapoków

MrągowoŚmierć 8-latki po wywrotce motorówki. Sternik bez uprawnień, uczestnicy rejsu bez kapoków
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

41-letni sternik motorówki, która wywróciła się na jez. Tałty i w wyniku wywrotki zginęło 8-letnie dziecko, nie miał stosownych uprawnień. Prokuratura Rejonowa w Mrągowie (warmińsko-mazurskie) wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku w ruchu wodnym.

reklama

Jak podała w poniedziałek Prokurator Rejonowa w Mrągowie Bogusława Pidsudko-Kaliszuk, ze wstępnych ustaleń wynika, że łodzią motorową podróżowało 7 osób: 4 osoby dorosłe i trójka dzieci. W pewnym momencie łódź się przechyliła i podczas przechyłu uczestnicy wpadli do wody. Łódka wywróciła się do góry dnem i zaczęła tonąć.

W kabinie łodzi została uwięziona 8-letnia dziewczyna. W akcji poszukiwawczej, po kilku godzinach płetwonurkom udało się do niej dotrzeć, po wybiciu szyby wydobyli dziecko. Dziewczynka nie żyła. Jak ustalili śledczy łodzią sterował 41-letni mężczyzna, który nie posiadał stosownych uprawnień.

19–latek nie zachował bezpiecznego odstępu podczas wyprzedzania kierującego rowerem i doprowadził do zderzenia
reklama

Jak podała prokurator, wszystko wskazuje na to, że uczestnicy wyprawy nie mieli na sobie kapoków. Właściciel łodzi podał, że łódka byłą wyposażona w kamizelki ratunkowe. Łódź wciąż spoczywa na dnie jeziora. Prawdopodobnie w tym tygodniu zostanie podjęta próba jej wydobycia.

„Prokuratura prowadzi czynności zmierzające do ustalenia, jaka była przyczyna tragicznego zdarzenia i kto ponosi winę”- wskazała prokurator Pidsudko-Kaliszuk.

reklama

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 14 na jeziorze Tałty. Akcja poszukiwawcza na Tałtach była bardzo trudna, ponieważ miejscami głębokość akwenu sięga 45 metrów.

Śmierć 8-latki po wywrotce motorówki. Sternik bez uprawnień, uczestnicy rejsu bez kapoków
fot. KP PSP w Mrągowie

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama