13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Sternik jachtu we Fromborku miał 2,5 promila alkoholu w organizmie

BraniewoSternik jachtu we Fromborku miał 2,5 promila alkoholu w organizmie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do dwóch lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi grozi sternikowi jachtu, który wpłynął do portu we Fromborku kompletnie pijany – miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

reklama

Policjantów o pijanym sterniku poinformował świadek. Gdy policjanci przyjechali do portu i przebadali kierującego łodzią okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że na wodzie, tak samo jak na drogach, obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Podstawową zasadą na wodzie, tak jak i na lądzie, jest trzeźwość osoby, która prowadzi daną jednostkę, manewruje nią. Prowadzenie jachtu po pijanemu jest zagrożone taka samą karą, jak prowadzenie w takim stanie auta.

reklama

„W trakcie przeprowadzanych na wodzie kontroli policjanci sprawdzają wymagane uprawnienia do korzystania z jednostek pływających oraz obowiązkowe wyposażenie. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości osób wsiadających za stery jednostek pływających” – podkreślił oficer prasowy policji w Elblągu Jakub Sawicki.

46-letnia matka oraz 54-letni ojciec pili alkohol i opiekowali się 2,5 letnim dzieckiem

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama