2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Po czterech latach walki zmarła Monika, potrącona na na przejściu dla pieszych

OlsztynPo czterech latach walki zmarła Monika, potrącona na na przejściu dla pieszych

Zmarła Monika Kuśnierz, potrącona na przejściu dla pieszych w kwietniu 2018 roku. Od tego czasu była w śpiączce.

reklama

Do tragicznego wypadku doszło 12 kwietnia 2018 roku. Monika Kuśnierz wracała po pracy do domu, do 2,5-letniej córeczki. Na przejściu dla pieszych przepuścił ją samochód. Kierowca pojazdu poruszającego się drugim pasem nie zatrzymał się i wjechał w kobietę.

Monika doznała bardzo ciężkich obrażeń narządów wewnętrznych i głowy, miała połamane nogi, miednicę, popękane jelita, pęcherz moczowy. Mimo udzielonej od razu pomocy – na miejscu reanimowała ją przejeżdżająca akurat tamtędy studentka medycyny – do szpitala trafiła w stanie krytycznym. Zapadła w śpiączkę. Przez rok była podopieczną kliniki „Budzik”.

reklama

Rodzina organizowała zbiórki na specjalistyczną rehabilitację ruchową i neurologiczną, wiele osób włączyło się w tę pomoc.

– Na swojej drodze spotykaliśmy samych aniołów – mówiła matka Moniki.

O przypadku Moniki Kuśnierz wspominała także Komenda Miejska Policji w Olsztynie w swojej kampanii społecznej dotyczącej konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze.

reklama

„Spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej Polska posiada jeden z najwyższych wskaźników ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym” – słyszymy w spocie uzmysławiającym, jak tragiczne mogą być konsekwencje braku odpowiedzialności na drodze i że nie kończą się one na miejscu zdarzenia.

13 maja, po czterech latach walki, Monika Kuśnierz zmarła.

„Niestety Monia przegrała tę trudną walkę. Jednak niech jej determinacja będzie dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania. Zapamiętajmy Monię jako młodą, piękną kobietę, pełną pozytywnej energii, zawsze uśmiechniętą, która dla każdego, kogo spotkała na swojej drodze, zarażała optymizmem” – czytamy na Facebooku.

Pogrzeb rozpocznie się odmówieniem różańca w środę 18 maja o godzinie 12:30 w parafii Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, Sanktuarium Bożej Opatrzności w Bartągu. Monika Kuśnierz zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym w Bartągu.

Relacja z pogrzebu: Zmarła po 4 latach walki. Monika została dziś pochowana na cmentarzu w Bartągu

Jak doszło do wypadku? Szczegóły: Jak doszło do potrącenia Moniki? Kierowca mercedesa stracił prawo jazdy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Urszula
17 maja 2022 22:44

Śliczna Moniko śpij spokojnie. Nieodpiedzialny kierowca odebrał życie młodej i pięknej kobiecie, która powinna cieszyć życiem.

Magdalena
18 maja 2022 08:47

To nie tak miało być…Moniko śpij w pokoju(*)

Polecane
Ogłoszenia