2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Czy w Olsztynie powstanie getto?

OlsztynCzy w Olsztynie powstanie getto?

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz planuje postawić kolejne bloki socjalne przy ulicy Towarowej. Radny Mirosław Arczak obawia się powstania „swoistego getta” w tym rejonie miasta.

reklama

Nie wszyscy mieszkańcy Olsztyna zdają sobie sprawę, że za Obi przy ulicy Towarowej mieści się nieduże osiedle z mieszkaniami socjalnymi. Teraz ratusz chce wybudować tam kolejne.

Radny Mirosław Arczak dostrzega w takim zamyśle wiele zagrożeń.

reklama

Enklawa beznadziei

„W ostatnich miesiącach Prezydent Olsztyna szumnie ogłasza gotowość budowy w tym miejscu… kolejnych 5 bloków na 56 mieszkań do najmu socjalnego. Dogęszczenie mieszkańców o podobnych życiowych kłopotach, doświadczeniach i stylu życia ABSOLUTNIE ich nie wesprze, a jedynie pogłębi przeszkody w wychodzeniu z cienia i próbach normalizacji swojego losu” – czytamy na profilu facebookowym radnego.

W podobnym tonie wypowiada się jeden z internautów, pisząc: „Tak, to miejsce to jedna, coraz większa katastrofa. Odizolowana od miasta (szkół, usług, sklepów itd.) enklawa beznadziei. Nie można tworzyć takich slumsów”.

Niektórzy doradzają: „Prezydent Olsztyna może uczyć się na błędach innych miast. W Warszawie niedawno zlikwidowano Osiedle Dudziarska, przykład myślenia w podobnych kategoriach (styl życia i niedogodności, budowanie osiedli-gett w oddaleniu od usług), które stało się symbolem fatalnej polityki mieszkaniowej”.

reklama

Niektórzy są „za”

Nie wszyscy jednak podzielają obawy radnego Arczaka.

„Jest szansa, ci rozdzierający szaty mogą przecież zamienić swoje mieszkania i zamieszkać tam… Cóż za okazja do spełniania misji społecznej… już widzę aktywistów społecznych jak pędzą tam…” – możemy przeczytać w internecie.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ahm
15 maja 2022 19:12

Rozdawanie mieszkań dla patoli w czasach gdy mieszkanie w mieście kosztuje 500 tyś zł jest bardzo sprawiedliwe wobec tych co zbierają na mieszkanie uczciwie i się prawdopodobnie nigdy nie dozbieraja.

Olsztynianin
15 maja 2022 12:17

OLSZTYN to jedno wielkie ghettooo…

Polecane
Ogłoszenia