25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Profesorowi z UWM grozi 25 lat więzienia. Miał robić to z byłą studentką

OlsztynProfesorowi z UWM grozi 25 lat więzienia. Miał robić to z byłą...

Jan G., 57-letni naukowiec pracujący na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na wydziale humanistycznym, oraz jego żona, Joanna Ś., zostali aresztowani przez prokuraturę z zarzutami popełnienia tzw. zbrodni VAT-owskiej. W ramach swojego podmiotu gospodarczego wystawiali nierzetelne faktury VAT na ponad 9,2 mln zł. Śledczy twierdzą, że para uzyskała z tego tytułu korzyść majątkową oraz wystawiali faktury kosztowe na rzecz firmy Joanny Ś. na kwotę 11 mln zł w celu zawyżenia podatku naliczonego. Oboje nie przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Podejrzanym grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

reklama

Jan G. jest również znanym naukowcem i pracownikiem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pary związują zarzuty aferowanie z VAT-u, której zyski zachęcały ich do wystawnego stylu życia. Oboje zostali aresztowani, jednak Joanna Ś. wyjawiła wszystkie informacje i wykupiła się za 50 tys. zł. Warto wspomnieć, że Jan G. nie był oskarżany jednorazowo. W 2019 roku, pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Dariusz K. został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania oraz grzywną w kwocie 10 000 zł i 50 tys. zł nawiązki na rzecz uczelni.

Źródło: PAP/TKO

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mam państwo w dupie
14 grudnia 2021 21:21

Jedyne co dostałem od państwa to pesel więc mam głęboko w dupie nasze państwo!!!!!!! Każdy grabi jak te świnie z Sejmu!!!!!!!!

Maciek
15 grudnia 2021 09:41

Hahah, już wiadomo, skąd były pieniążki na Zenka śpiewającego na weselu 😛

Polecane