fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Nie będzie stoku narciarskiego na Górce Kortowskiej

WiadomościNie będzie stoku narciarskiego na Górce Kortowskiej

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uniwersytet musi odłożyć plany budowy na Górce Kortowskiej stoku narciarskiego.

Tak prezentowała się Górka Kortowska w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Fot. Archiwum UWM.

Od ubiegłego roku władze UWM wysyłały sygnał, że są zainteresowane budową na Górce Kortowskiej stoku narciarskiego, aby wzbogacić ofertę uczelni, a także nawiązać do przeszłości, bo stok na górce funkcjonował kilkadziesiąt lat temu. Nie udało się wprowadzić tego planu ubiegłej zimy nie uda się i teraz. Być może stok nie powstanie nigdy.

9 listopada 2013 roku wydana została decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na „Budowie i późniejszej eksploatacji wyciągów narciarskich z niezbędną infrastrukturą na działce nr 25/65 w Olsztynie w rejonie ulic Słonecznej, Zodiakalnej, Gwiezdnej i Dybowskiego”. Mimo że prowadzone były konsultacje społeczne i inwestor odpowiedział na wszystkie pytania i obawy okolicznych mieszkańców, to jednak wpłynęło odwołanie od tej decyzji ( odwołała się 1 osoba).

Profesor Grzybowski z UWM w elitarnym klubie lekarzy okulistów

– W związku z tym odwołaniem, które utrudnia wydanie decyzji pozwolenia na budowę, inwestor odstąpił od inwestycji w tym sezonie – mówi Wioletta Ustyjańczuk, rzeczniczka uczelni. –  Czy pomysł będzie kontynuowany w przyszłym roku? To zależy od akceptacji społecznej i determinacji zainteresowanych. A tymczasem na naukę jazdy na nartach zapraszamy do Zakopanego lub w Dolomity.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze