17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Piotr Grzymowicz nie wierzy wróżkom: – Ta przepowiednia to brednia

OlsztynPiotr Grzymowicz nie wierzy wróżkom: - Ta przepowiednia to brednia

Prezydent Olsztyna krytycznie odniósł się do wróżby dla miasta Olsztyna, na jaką natrafił w lokalnej prasie. 

reklama

W ostatnim wpisie na swoim blogu Piotr Grzymowicz bardzo negatywnie skomentował przepowiednię wróżki Marty, która w obszernej przepowiedni, umieszczonej przez jedną z olsztyńskich gazet, zapowiada mieszkańcom stolicy Warmii, że rozpoczynający się 2015 r. będzie dla miasta czasem “złego planowania” – czekają nas paraliż, niewypały i wiele sprzeczności. Jak skomentował takie pesymistyczne wieszczenia prezydent miasta?

 Wiem, wiem, to tylko taka niewinna prasowa zabawa, więc po co się tym zajmować? Chcę tylko zwrócić uwagę na jeden problem. Otóż, taka enuncjacja prasowa może być – a w tym przypadku, niestety, jest (!) – elementem ewidentnej manipulacji opinią publiczną. Obawiam się, że świadomą i podyktowaną złymi intencjami! 

reklama

Na ogólnikach w przepowiedni się jednak nie skończyło. Wróżka Marta, wcale nie w sposób enigmatyczny, odnosi się do konkretnych kwestii i głównych miejskich inwestycji, nad którymi pracuje sam prezydent, a ten nie kryje oburzenia: – Ręce opadają, gdy się czyta takie głupoty! (…) Ustami redaktor „wróżki Marty” usiłuje się wmówić mieszkańcom, że czekają ich problemy i „paraliż miasta”, że tramwaje będą „źródłem kłopotów” i „okażą się wielkim niewypałem”, a bilety będą za drogie. Jakby tego było mało, czekają nas pozwy sądowe, „które spowodują utratę pieniędzy” oraz kataklizm w postaci „zakażenia wody” (?!). Jednym słowem: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…, czyli „Dziady” w czystej postaci! 

Piotr Grzymowicz, wspierając się niedawnymi rankingami, w których znalazł się Olsztyn, dotyczącymi m.in. jakości miejskiego życia, obala pesymistyczne wizje przyszłego roku i krótko podsumowuje sprawę: – Z pewnością rankingi wymagają głębszej analizy, jednak już widać, co musimy poprawić. I nie potrzebujemy do tego… „wróżki Marty”.

JC

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
bardzo stare zdjęcie
6 stycznia 2015 21:28

Bardzo stare zdjęcie

JR
5 stycznia 2015 19:15

Sm chyba zauważył trafośći prawdę tej ..przepowiedni. Nawet uśmiech nr 5 nie przylepiony na twarz…….Ciemno będzie….glucho…..

Polecane