fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 3 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kolejna kontrola w popularnej stadninie z Olsztyna

Na początku roku były oskarżenia i zarzuty o to, że psy z popularnego rancza w Olsztynie są trzymane w złych warunkach, bez dostępu do wody i pożywienia. Według miłośników zwierząt w stadninie widać jednak pozytywne zmiany. 

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ataku internautów na znajdującą się w Olsztynie stadninę. Sympatycy zwierząt, skupieni wokół fanpage’a na Facebooku „Stadnina Kojrys łamie prawa zwierząt”, zarzucali jej właścicielowi trzymanie czworonogów w niehumanitarnych warunkach, bez stałego dostępu do wody czy karmy. Na fanpage’u pojawiły się liczne zdjęcia psów stojących na łańcuchach bez odpowiedniego schronienia. Sam gospodarz odpierał jednak wszelkie zarzuty o łamanie praw zwierząt (czytaj TUTAJ).

Mimo że powstał niedawno, fanpage ma już ponad 1,5 tys. fanów, a jego administratorzy na bieżąco informują o prowadzonych przez siebie działaniach (TUTAJ). Ostatnio nie brakuje na nim także wpisów o pozytywnym wydźwięku i poprawie warunków, w jakich żyją zwierzaki ze stadniny.

Dziś odbyła się kolejna kontrola- jej wynik jest pozytywny – czytamy we wczorajszym poście (pisownia oryginalna). – Psiaki miały nowe miski i każda była pełna- w jednych woda, w drugich karma. Kjójiki miały wodę i marcheweczki. Koniska na pastwisku miały balot sianka, a te które aktualnie pracowały, w oczekiwani na klientów, były przykryte derkami i dostały sianko go zjedzenia. Kozy jak to kozy- wygrywa ta, która wyżej wejdzie.

To jednak nie wszystko – m.in. część psiaków z rancza zostało przekazanych do adopcji, a właściciele stadniny zapowiedzieli budowę boksów na wiosnę, dzięki którym psy nie będą musiały już stać na łańcuchach. Zakupiono też nowe derki dla koni i miski dla psiaków.

– Jest jeszcze dużo do zrobienia. Mamy jeszcze kilka innych postulatów, ktore przedstawimy wkrótce. Ale jesteśmy dobrej myśli i już dziś bijemy WIELKIE BRAWO dla pracowników i właścicieli stadniny – komentują pozytywne zmiany i chęć współpracy obrońcy praw zwierząt.

*zdjęcia pochodzą z fanpage’a Stadnina Kojrys łamie prawa zwierząt

10 KOMENTARZE

  1. Dajcie mu pokojową nagrodę nobla za to za zaczął karmic zwierzeta po 30 latach dramatu. Gazetki i wszyscy inni kupieni darmową ruska wodka w stodole. Gratuluję Inspekcji pozytywnej opinii z grudnia, ciekawe jak się z tego wytlumaczą – pewnie połowa koni byla schowana w lesie,zeby przestrzen stajni się zgadzala. Jeszcze poleca stolki, bo to zwykla korupcja i TOZ i Inspekcji Weterynaryjnej.

  2. Nie wiem kto wierzy w to, że tam coś sie zmieni. Kojrys do pracy przy koniach i innych osobach zatrudnia w wiekszości młode osoby które nic nie wiedza o zwierzetach a chca po prostu jezdzic konno bo to takie slodkie zwierzatka. Mialam wykupiony nawet karnet w tej stadninie lecz szybko zrezygnowalam gdzie w zime kon przychodzac z 2 godzinnej jazdy był dawany mi na 2 godziny. Nigdy wiecej tam nie przyjde i nikomu nie polece tej „stadniny”

  3. Wielcy obrońcy zwierząt… Banda baranów która jeśli była by tymi psami to by się okaleczyła o „ostre elementy” lub „powiesiła się” w ramach strajku głodowego… Szczęście że zwierzęta tak głupie nie są 😉 pozdro Kojrysa fajnie patatajacie na kuligach 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...