fbpx
-0 C
Olsztyn
Friday, 9 December, 2022
reklama

Akcja reanimacyjna chłopca udała się! Niestety trzy osoby zginęły

WiadomościAkcja reanimacyjna chłopca udała się! Niestety trzy osoby zginęły

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Chłopiec, który został ciężko ranny w sobotnim wypadku samochodu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Martianach, został już przetransportowany do szpitala – podała warmińsko-mazurska policja. Pozostałe trzy osoby podróżujące tym autem zginęły na miejscu.

Według policji, w sobotę około godz. 16 kierujący oplem vectra, jadąc drogą gminną nie zachował ostrożności podczas przejeżdżania przez niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał pod pociąg relacji Białystok – Gdynia. Na miejscu zginął 21-letni kierowca oraz pasażerowie w wieku 43 i 23 lat. Czwarta osoba z tego auta, 11-letni chłopiec był reanimowany.

“Chłopiec został już zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie” – przekazał asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Zginął 26-letni kierowca

Według zastępcy komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej kpt. Kamila Golona, przed przekazaniem załodze śmigłowca chłopiec został zabezpieczony na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. “Dziecko zostało podłączone do respiratora wspomagającego oddychanie” – wyjaśnił.

Pociągiem jechało 55 podróżnych i obsługa, nikomu nic się nie stało. Policja podała, że maszynista był trzeźwy.

Akcja reanimacyjna chłopca udała się! Niestety trzy osoby zginęły wypadek Wiadomości, Kętrzyn

“Na przejeździe był ustawiony znak stop, co oznacza, że każdy kierowca powinien się zatrzymać i dopiero – upewniwszy się, że pociąg nie jedzie – przejechać dalej” – przekazał rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Poinformował również, że w związku z wypadkiem w Martianach Przewozy Regionalne i PKP Intercity wprowadziły komunikację zastępczą.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tragicznego zdarzenia będzie ustalała komisja kolejowa.

Wypadek lotniczy. Zginął 17-letni mieszkaniec Ostródy

Utrudnienia na trasie kolejowej Olsztyn – Ełk. W Martianach samochód osobowy wjechał pod pociąg TLK relacji Białystok -…

Posted by Telewizja KTK on Saturday, May 29, 2021

źródło: PAP, fot. PAP/KP PSP Kętrzyn

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze