-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejna ofiara wypoczynku nad wodą

MrągowoKolejna ofiara wypoczynku nad wodą

Wakacje się kończą, jednak służby wciąż dostają informacje o nieszczęśliwych wypadkach, do których dochodzi nad akwenami w regionie. Tym razem z jeziora Zyzdrój Duży wyłowiono ciało 56-latka. Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśniają miejscowi policjanci.

reklama

W miniony piątek około godz. 18 mrągowska policja otrzymała informację o znalezieniu ciała mężczyzny w jeziorze Zyzdrój Duży. Na miejsce zdarzenia pojechała policja wraz z prokuratorem oraz straż pożarna z Mrągowa i Szczytna. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 56-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego przyjechał do miejscowości Spychowski Piec na wypoczynek.

W czwartek około godz. 10 wypłynął łódką na ryby. Od tego czasu nie kontaktował się już z rodziną, w związku z czym jeden z bliskich rozpoczął poszukiwania i w końcu znalazł ciało mężczyzny w wodzie niedaleko łodzi, w której został kapok.

reklama

Policja alarmuje – od początku maja br. w wodach regionu utonęło już 35 osób. Statystycznie w sierpniu, w weekend, wieczorem albo nocą, w jeziorach w miejscach niestrzeżonych toną mężczyźni powyżej 50. roku życia, będący pod wpływem alkoholu.

Spośród 35 osób, które w wodach w regionie w ten sposób straciły życie, aż 31 osób to dorośli od 30. roku życia. W tej grupie jest 20 osób, które miały powyżej 50 lat. W 24 przypadkach do utonięć doszło w jeziorach, najczęściej wieczorem i nocą. Największa liczba tych tragicznych zdarzeń miała miejsce w weekendy – od piątku do niedzieli, bo aż 22. W 19 przypadkach okolicznością utonięcia był wcześniej wypity alkohol.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia