fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Kto odpowiada za śmieci nad jeziorem Skanda? ZDZIT: To teren prywatny

reklama
Wyślij przez
0

Jedna z naszych czytelniczek poprosiła byśmy ustalili dlaczego nad jeziorem Skanda od tygodni przybywa śmieci i nikt tego nie sprząta. ZDZIT odpowiada.

Śmieci w Olsztynie przyprawiają mieszkańców o ból głowy. Listy do prezydenta miasta, martwe szczury na ulicach i pełno porozrzucanych odpadów. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu przekonuje, że walczy z tym jak może, jednak mieszkańcy nie ułatwiają im tego, regularnie wyrzucając śmieci gdzie popadnie.

Napisała do nas czytelniczka, zaniepokojona stanem czystości nad jeziorem Skanda. Wysłała ona także swoje zapytanie do ZDZIT-u, które znajduje się poniżej:

reklama

„Proszę o informację kiedy zostanie usuniętą ta „góra” śmieci wypadająca z pojemników nad jeziorem Skanda w Olsztynie? Od 2-3 tygodni śmieci przyrasta i nie zostają wywożone, co jaki czas Państwo odbieracie śmieci z tego rejonu Olsztyna? Dla porównania druga strona plaży jest oczyszczana regularnie. Czy naprawdę trzeba prosić aby uprzątane były wszystkie kosze? Jeśli teren nie należy do Państwa to z góry przepraszam i proszę o informację kto odpowiada za uprzątanie tego terenu z zalegających odpadów”

Zweryfikowaliśmy u rzecznika olsztyńskiego ZDZIT-u, że to nie oni odpowiadają za ten teren:

„Działka, na której znajdują się pojemniki, to teren prywatny, leżący w granicach gminy Olsztyna. Nie jest to teren, za który odpowiada ZDZIT” – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze