fbpx
9 C
Olsztyn
wtorek, 26 października, 2021
reklama

Klienci narzekają na fatalny stan pomostu. OSiR nie widzi problemu?

reklama

Mają być połamane, gnijące deski, wodorosty pozostawione na pomostach i smród. Mieszkańcom nie podoba się sposób w jaki administracja dba o stan pomostu nad jeziorem Ukiel.

Skontaktował się z nami czytelnik, który zauważa problem ze stanem technicznym pomostów nad jeziorem Ukiel:

„Wyciągnięte na pomost w sezonie 2020 przez żeglarzy wodorosty nie zostały usunięte do dnia dzisiejszego. Zgniłe rośliny zostały przysypane śniegiem, teraz śnieg stopniał, a roślinność leżąc na deskach poza smrodem, który wydzielają rozpoczynają proces gnilny deski syberyjskiej , która pokrywa pomosty. Zgniła deska następnie po prostu pęka. Kto zapłaci za remont, bo dotacji unijnych nie będzie. Kierownictwo plaży miejskiej się zmienia, a syf jak jest tak jest. Czy Osir z Prezydentem lub Prezydent z Osirem będą co roku podnosili ceny dzierżaw, wypożyczalni aby zebrać na nieuniknione remonty?”

reklama

Klienci narzekają na fatalny stan pomostów, CRS Ukiel nie widzi problemu Klienci narzekają na fatalny stan pomostów, CRS Ukiel nie widzi problemu Klienci narzekają na fatalny stan pomostów, CRS Ukiel nie widzi problemu Klienci narzekają na fatalny stan pomostów, CRS Ukiel nie widzi problemu

Ze zdjęć, które otrzymaliśmy wynika, że pomost faktycznie nie są w najlepszym stanie, a wodorosty pozostały nieuprzątnięte. Postanowiliśmy zapytać w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie, jak wygląda sytuacja:

„Wyłowione wodorosty usuwane były w zeszłym sezonie na bieżąco. Niewielką ilość roślinności, która pozostała usunęliśmy w zeszłym miesiącu. W tym roku również będziemy wykonywać te zabiegi w miarę konieczności. Ze względu na dobry stan pomostów i ścieżek (przynajmniej tych w administracji OSiR) nie planujemy ich remontu. Oczywiście zdarzają się pojedyncze wyłamane deski, spowodowane aktami wandalizmu – wówczas na bieżąco je wymieniamy. Jeśli chodzi o pomost główny, to Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie do jego modernizacji” – poinformował nas Paweł Palczewski, kierownik Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

CRS Ukiel niedawno rzeczywiście wprowadził podwyżki. Pisaliśmy o nich tutaj: OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości.

OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości
OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości
OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości

Już wtedy dochodziły do nas informacje o zaniedbaniach w kwestii czystości nad jeziorem, jednak problem zbagatelizowano do „czynników naturalnych”. Zapytaliśmy czy planowane są kolejne podwyżki cen w tym roku i następnym:

„W tym roku nie planuje się podwyżek za usługi oferowane przez CRS UKIEL. Co do przyszłego roku – nie wiadomo”

Odpowiedzi kierownika CRS Ukiel przesłaliśmy do zainteresowanych czytelników, jednak jak twierdzą, te odpowiedzi nie są satysfakcjonujące:

„Kierownik CRS Ukiel Paweł Palczewski, bardzo ogólnie odnosi się do problemu. Twierdzi, że wodorosty w ubiegłym roku były usuwane w miarę potrzeb. Może i były, ale na pewno nie tu nie gdzie wskazaliśmy. Dokładnie wskazujemy miejsce, gdzie prac porządkowych nikt z ramienia Osiru nie robił nigdy, a powinien i co jest tego następstwem. Zdjęcia dotyczą pomostu VIP wykonane 26.04.20 oraz 02.04.21 Także nieprawdą jest, że niewielkie ilości były usunięte w poprzednim miesiącu bo zostały usunięte 04.03.21. Połamane deski to akt wandalizmu, tak twierdzi kierownik, a dotyczy to znowu pomostu VIP, czyli pomostu zagrodzonego bramką z kodem oraz pod kamerą monitoringu, gdzie osoby postronne nie mają dostępu. Czy Osir zgłosił gdzieś ten fakt wandalizmu i dostarczył monitoring z tego wydarzenia? Kto dokonał tego i na czym miałby polegać ten akt wandalizmu, jeśli deski są zwyczajnie zgniłe, spróchniałe i pękają pod naciskiem stopy dorosłego człowieka. Według nas to zwykła ściema i mydlenie oczu przez Pana kierownika” – komentują zainteresowani czytelnicy.

Mieszkańcy wyraźnie przedstawiają swoje żądania:

„Może Pan kierownik raz zapłaci za naprawę, za przygotowanie identycznych desek na wymianę to na przyszłość będzie pamiętał. My w swoich twierdzeniach wskazujemy konkretne miejsca na naszej plaży miejskiej, gdzie jest po prostu źle. Osir w swoich komentarzach podkreśla, dbamy, sprzątamy, naprawiamy. Jeśli tak wygląda ta administracja, dbanie, sprzątanie, naprawianie to nic dobrego na przyszłość z tego nie będzie. Za dużo ludzie płacą różnych opłat, podatków, dzierżaw, składek w różnych formach, żeby się nie interesować jak wygląda nasze otoczenie. Wygląda źle i żądamy poprawy, a nie notorycznych podwyżek opłat”

Klienci narzekają na fatalny stan pomostów, CRS Ukiel nie widzi problemu Klienci narzekają na fatalny stan pomostów, CRS Ukiel nie widzi problemu Klienci narzekają na fatalny stan pomostów, CRS Ukiel nie widzi problemu Klienci narzekają na fatalny stan pomostów, CRS Ukiel nie widzi problemu

reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze