5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości

WiadomościOSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zwiększa stawkę wynajmu miejsc do cumowania. Tłumaczą to znaczenie zaniżoną ofertą z ich strony. Mieszkańcy zauważają pewien problem z zachowaniem czystości miejsc użytkowych.

reklama

Centrum rekreacyjno-Sportowe Ukiel oferuje wynajem miejsc do cumowania dla łodzi czy jachtów. Oferta dotyczy dwóch lokalizacji: Obszaru Kąpielisk Miejskich (ul. Kapitańska) i Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego (ul. Sielska 38).

Podwyżka dotyczy cen miejsc do cumowania dotyczy wynajmu dla łodzi motorowych i jachtów. Dotychczasowo tydzień kosztował 60 zł, miesiąc 220, a pełny sezon 1300. Od roku 2021 ceny idą w górę. Jak przekazuje nam rzecznik OSiR-u, powodem są zbyt atrakcyjne ceny, w stosunku do konkurencji i lokalizacji portów:

reklama

“Informujemy, że dotychczasowe stawki w Centrum rekreacyjno-Sportowym Ukiel były niekonkurencyjne, a nawet rażąco niskie” – powiedział Zbigniew Szymula, rzecznik olsztyńskiego OSiR-u.

“Tegoroczna niewielka podwyżka ma na celu przynajmniej częściowe zrekompensowanie ponoszonych przez OSiR kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem infrastruktury – m.in. wzrost wynagrodzeń minimalnych w 2021 roku, wzrost cen energii elektrycznej, rosnące koszty obsługi ratowniczej czy segregacji i wywozu odpadów komunalnych”

Od nowego roku, za tydzień cumowania zapłacimy 80 zł. Miesiąc to koszt 250 zł, a cały sezon, trwający od kwietnia do października, wyniesie nas 1500 zł.

reklama

Rzecznik nie pozostawił bez komentarza kwestii utrzymania czystości na pomostach, znajdujących się przy miejscach do cumowania:

“Odnosząc się do kwestii utrzymywania czystości na pomostach w CRS Ukiel wyjaśniamy, że z uwagi na specyfikę miejsca, a więc na występowanie bujnej roślinności wodnej i liczną populację ptactwa, zanieczyszczenia pomostów są rzeczą naturalną. Dbając o wizerunek naszego terenu i komfort użytkowania przez klientów pomosty są czyszczone na bieżąco, co można zaobserwować odwiedzając nasze centrum” – podsumował Szymula.

Wypowiedź rzecznika nie pokrywa się, ze stanem rzeczy jaki prezentują zdjęcia, nadesłane przez naszego czytelnika z nad plaży miejskiej. Są to fotografie z sezonu 2020.

OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
harcerz
29 stycznia 2021 16:05

Ceny rażąco niskie???? niech Pan rzecznik wybierze się do Pisza lub Rucianego , tam za sezon płaci się od 1500 – 2000 zł na keji o tym standarcie co u Was, czyli miejsce do cumowanie i prąd + usuwanie wodorostów, czego u Was nie ma. W ekomarinach ceny są wyższe, ale niech Osir sie do nich nie porównuje, bo jezioro Ukiel nie jest nawet szlakiem żeglownym, a z tego co wiem na pomostach osiru nie ma żadnego serwisu tak jak na jezioraku, kisajnie czy śniardwach, gdzie pojawia się bosman, pomaga przy cumowaniu, dba o łodzie pozostawione na noc, jest prąd,… Czytaj więcej »

Adam
29 stycznia 2021 18:22

Nieznaczna podwyzka? Z 1100 na 1500 to 36%! Z roku na rok! Za co? Samo miejsce bo obslugi nie ma praktycznie zadnej. Wstyd.

Polecane
Ogłoszenia