fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości

reklama

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zwiększa stawkę wynajmu miejsc do cumowania. Tłumaczą to znaczenie zaniżoną ofertą z ich strony. Mieszkańcy zauważają pewien problem z zachowaniem czystości miejsc użytkowych.

Centrum rekreacyjno-Sportowe Ukiel oferuje wynajem miejsc do cumowania dla łodzi czy jachtów. Oferta dotyczy dwóch lokalizacji: Obszaru Kąpielisk Miejskich (ul. Kapitańska) i Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego (ul. Sielska 38).

Podwyżka dotyczy cen miejsc do cumowania dotyczy wynajmu dla łodzi motorowych i jachtów. Dotychczasowo tydzień kosztował 60 zł, miesiąc 220, a pełny sezon 1300. Od roku 2021 ceny idą w górę. Jak przekazuje nam rzecznik OSiR-u, powodem są zbyt atrakcyjne ceny, w stosunku do konkurencji i lokalizacji portów:

reklama

„Informujemy, że dotychczasowe stawki w Centrum rekreacyjno-Sportowym Ukiel były niekonkurencyjne, a nawet rażąco niskie” – powiedział Zbigniew Szymula, rzecznik olsztyńskiego OSiR-u.

„Tegoroczna niewielka podwyżka ma na celu przynajmniej częściowe zrekompensowanie ponoszonych przez OSiR kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem infrastruktury – m.in. wzrost wynagrodzeń minimalnych w 2021 roku, wzrost cen energii elektrycznej, rosnące koszty obsługi ratowniczej czy segregacji i wywozu odpadów komunalnych”

Od nowego roku, za tydzień cumowania zapłacimy 80 zł. Miesiąc to koszt 250 zł, a cały sezon, trwający od kwietnia do października, wyniesie nas 1500 zł.

Rzecznik nie pozostawił bez komentarza kwestii utrzymania czystości na pomostach, znajdujących się przy miejscach do cumowania:

„Odnosząc się do kwestii utrzymywania czystości na pomostach w CRS Ukiel wyjaśniamy, że z uwagi na specyfikę miejsca, a więc na występowanie bujnej roślinności wodnej i liczną populację ptactwa, zanieczyszczenia pomostów są rzeczą naturalną. Dbając o wizerunek naszego terenu i komfort użytkowania przez klientów pomosty są czyszczone na bieżąco, co można zaobserwować odwiedzając nasze centrum” – podsumował Szymula.

Wypowiedź rzecznika nie pokrywa się, ze stanem rzeczy jaki prezentują zdjęcia, nadesłane przez naszego czytelnika z nad plaży miejskiej. Są to fotografie z sezonu 2020.

OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości OSiR podnosi ceny, a mieszkańcy narzekają stan czystości

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
zadowolony

Marina to tylko wierzchołek góry lodowej. Brudno jest tam wszedzie. Ale skupię się na kejach. Powiedzieć że brak tam jakiegokolwiek gospodarza to jakby nic nie powiedzieć. Trzymałem tam swoją lepiankę jeden sezon i… NIGDY wiecej!!!! Pierwszy raz widzialem sytucję, gdzie kasa za sezon wzieta i przez caly sezon nie widzialem ani razu bosmana. Wodorostow tyle, ze juź od połowy lipca doslownie nie da sie wyjsc na akwen. Walka. Wody na keji nie ma. Na pomostach totalny (sorry za slowo, ale jedyne adekwatne) syf. Obok slip. Ruch jak cholera. Zakaz falowania. Policji zero w tymiejscu a debili kupa no bo przeciez… Czytaj więcej »

Ostatnio edytowane 3 miesięcy temu przez zadowolony
Gość

Posiadam jachty do czarteru na Wielkich Jeziorach Mazurskich jak i korzystam z pomostów w Olsztynie i różnica w cenie jest na korzyść Olsztyna jednak na Mazurach za nie wiele większą opłatę dostajemy nie porównywalną obsługę portu. Tam płacę 2000 zł od jednostki ( płacę w połowie sezonu lub pod koniec czyli po wykonaniu usługi przez wynajmującego a nie że u nas trzeba zapłacić z góry jak najszybciej ) i mam zapewnione w cenie miejsce przy pomoście , pełne zaplecze sanitarne (WC, prysznice , zlewnie fekaliów jachtu) prąd , woda , parking monitorowany również w cenie dla naszych klientów czarteru .Właścicielowi… Czytaj więcej »

Gość

Podatek od pomostów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a) porty, przystanie, zimowiska, nabrzeża, pomosty i wyciągi dla łodzi, – wynosi 0,89 zł m kw;
b) inne obiekty (stałe lub pływające przycumowane do brzegu) oraz akweny związane z tymi obiektami – wynosi 5,00 zł. Obiekty usługowe  8,90 zł za 1 m kw.

Adam

Nieznaczna podwyzka? Z 1100 na 1500 to 36%! Z roku na rok! Za co? Samo miejsce bo obslugi nie ma praktycznie zadnej. Wstyd.

harcerz

Ceny rażąco niskie???? niech Pan rzecznik wybierze się do Pisza lub Rucianego , tam za sezon płaci się od 1500 – 2000 zł na keji o tym standarcie co u Was, czyli miejsce do cumowanie i prąd + usuwanie wodorostów, czego u Was nie ma. W ekomarinach ceny są wyższe, ale niech Osir sie do nich nie porównuje, bo jezioro Ukiel nie jest nawet szlakiem żeglownym, a z tego co wiem na pomostach osiru nie ma żadnego serwisu tak jak na jezioraku, kisajnie czy śniardwach, gdzie pojawia się bosman, pomaga przy cumowaniu, dba o łodzie pozostawione na noc, jest prąd,… Czytaj więcej »

Andrzej

Brawo, trafne uwagi.

Harcerz

Dziękuję. Dodam tylko bo się dowiedziałem wczoraj iż powstała inicjatywa budowy dużego kompleksu pomostów lub nawet ecomariny. Z mobilną stacja paliw, serwisem motorowodny i pływającą gastronomią. Szybko ceny w osirze spadną jeśli woģole będą chętni z takim podejściem i zerową ofertą dla klienta. Tylko płać i płać. Dostanę wzór oświadczenia tzw umowy osir-klient i potem to zamieszczę tu. Bardzo ciekawa lektura. Klient ma zero praw tylko same obowiązki. Ludzie!!!!!! tam nawet koszy na śmieci nie ma na pomostach i przed, więc gdzie lądują śmieci, butelki, pety itd???? W wodzie!!!!!!, A kogo to interesuje pod wodą nie widać syfu. Trzymam kciuki… Czytaj więcej »