fbpx
14 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

„Samotniak” w Olsztynie po remoncie

reklama

Budynek socjalny przeszedł gruntowny remont. Już nie straszy swoim widokiem. Przyjął także nowych lokatorów, które „wprowadził” prezydent Piotr Grzymowicz.

Olsztyński „samotniak” powstał w 1965 roku jako miejsce pobytu dla budowlańców. Przez lata jednak, nowi lokatorzy, którzy pojawiali się w tym obiekcie, budzili kontrowersje. Alkohol, narkotyki, pożary czy morderstwa sprawiły, że zdewastowany budynek został oddany do gruntownego remontu, a jego dotychczasowi najemcy wymeldowani do lokali zastępczych. W ramach prac wymieniono instalację, przeprowadzono termomodernizację, wybudowano windy i śmietnik. Renowacji doczekała się także nawierzchnia drogowa i chodnikowa przed blokiem.

„Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze

reklama

W środę (03.02) prezydent Grzymowicz powitał w „samotniaku” przy ul. Niepodległości nowych lokatorów odnowionego budynku. Wartość wykonanych prac oscylowała w okolicy 12 mln złotych. Zmniejszono liczbę lokali w obiekcie ze 196 do 84, a wymiary mieszkań wahają się od ok. 30 mkw. do 70 mkw.

„Wszystkie lokale zostały przystosowane do potrzeb użytkowników, naszych mieszkańców. Każdy lokal jest samodzielny – posiada kuchnię i łazienkę. Wcześniej tego nie było. Wykończenie jest bardzo profesjonalnie wykonane. Budynek został docieplony i wyposażony w instalację przeciwpożarową” – powiedział w rozmowie z olsztyn.com.pl, prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

Do nowych mieszkań wprowadzają się nowi lokatorzy, w tym niepełnosprawni, którzy czekali na możliwość najmu mieszkania w budynku socjalnym.

„Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze„Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze„Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze„Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze„Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze„Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze „Samotniak” w Olsztynie przyjmuje nowe twarze 

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arek

Rozczeniowa patologia.

Ostatnio edytowane 3 miesięcy temu przez Arek
Wiadomo kto go wybiera.

Fajnie 90 proc.pracujacych polakow nie ważne na etacie czy prowadząc własną działaność musi za.. lać kilkadziesiąt lat na jeden pokój a szlachta dostaje nieodpłatnie lub za bezcen.Piekny kraj. Chociaż Ci ludzie nie powinni mieć prawa udziału w referendach czy wyborach.

Elwira

Zastanow sie co piszesz. Czy widzisz ze te mieszkania otrzymują niepelnosprawni. Trzeba popierac takie inicjatywy, zeby zaznali chociaz troche godnosci. Mysle ze nie jeden z tej szlachty chcialby zamienic sie z toba i miec twoja pracę prawdziwy Polaku.

Twaróg

Przyjął także nowych lokatorów, które „wprowadził” prezydent Piotr Grzymowicz…. W jakim to jest języku napisane?

Grześ

W polska języka.