-0 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Poranne korki. Zima zaskoczyła drogowców?

OlsztynPoranne korki. Zima zaskoczyła drogowców?

Dziś (15.01) rano ruch na ulicach Olsztyna był ledwie dostrzegalny. Korki sparaliżowały drogi dojazdowe w większości dzielnic miasta.

reklama

Poranne korki. Zima zaskoczyła drogowców? Jaroty Olsztyn, Wiadomości

Dzisiejsze korki w Olsztynie dramat !!! – pisze do nas załamana Czytelniczka Marta, która dzisiejszego ranka na korki natknęła się już w okolicach ronda na Osiedlu Generałów. – Wycofuję się, jadę mijam Sikorskiego, bo widzę, że tam też korek ogromny. Jadę Wilczyńskiego w stronę Carrefoura również korek ogromny. Myślę wjadę objazdem przed Carrefourem w las tam zawsze pusto. I tam jak tylko wjechałam utknęłam w ogromnym korku (zachowano pisownię oryginalną). Dojazd do pracy z Jarot na ul. Kościuszki zajął naszej Czytelnicze ponad 1,5 godz.

reklama

Spadek temperatury oraz nocne opady śniegu sparaliżowały rano ruch nie tylko na Jarotach, ale również m.in. przy wjeździe z Bartąga czy na drodze wyjazdowej z Redykajn.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników w niektórych powiatach

Na olsztyńskie ulice, głównie osiedlowe, wysypano 50 ton soli i 40 ton piasku z solą. Rano wysłano również dwie solarki, trzy pługopiaskarki i cztery ciągniki – mówi Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Nie zaskoczyła nas pogoda, ponieważ zimą pełnimy dyżury całodobowo, ale ze względu na korki, m.in. na Osiedlu Generałów, wysłany przez nas sprzęt miał problem z dotarciem do konkretnych miejsc. Kierowcy stojący w korkach umożliwiali dojazd na tyle, na ile było to możliwe – dodał rzecznik ZDZiT-u.

reklama

Nieustające wahania temperatur powodują krytyczną sytuację na drogach, szczególnie w godzinach natężonego ruchu, ale w najbliższych dniach być może da się uniknąć paraliżujących korków na ulicach Olsztyna – temperatura w piątek (16.01) także w nocy ma się utrzymać powyżej zera.

Sypie śnieg, na drogach miejscami może być ślisko

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olo_mistrzu
15 stycznia 2015 18:15

Odpowiedź jest jedna. Zostawić samochody i do autobusów. Tak każde Pan Prezydent !

dino
15 stycznia 2015 17:49

To trzeba wcześniej wyjeżdżać do pracy a nie na ostatnią chwile jak każdy Olsztynianin. Ale nie dziwmy się jak kobieta lub facet na ostatnią chwile się ogarnia do pracy to takie efekty.

Popularne
Ogłoszenia
Policjant nagrywa i zatrzymuje nieodpowiedzialnego kierowcę - zobacz nagranie!
Zakończył się proces w sprawie kolizji na S7