fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 28 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Proces stalkera- zabójcy odroczony

Wiadomości Proces stalkera- zabójcy odroczony

Do 3 marca olsztyński Sąd Okręgowy odroczył we wtorek proces stalkera z Mrągowa, który zabił prześladowaną kobietę. We wtorek sąd przesłuchiwał świadków, m.in. policjantów, którzy na prośbę ofiary podejmowali interwencje związane ze stalkingiem.

Barbara R. z Mrągowa była nękana przez mieszkającego w sąsiednim bloku Cezarego F. przez kilka miesięcy w 2018 roku. W tym czasie kobieta wielokrotnie wzywała policję i prosiła o podjęcie działań związanych z zachowaniem Cezarego F. wobec niej. F. m.in. wysyłał Barbarze R. smsy z groźbami, telefonował do niej, uderzał prętem lub kijem w barierkę balkonu kobiety lub szybę w jej mieszkaniu, śledził ją m.in. dzięki nadajnikowi GPS, który zamontował w aucie kobiety. Po kilku miesiącach F., który twierdził, że kocha R. i nie wyobraża sobie bez niej życia, zbił szybę balkonową do mieszkania kobiety, wszedł do środka i oddał do śpiącej 8 strzałów. Celował w klatkę piersiową, kilka kul trafiło bezpośrednio w serce Barbary R.

Przesłuchiwani we wtorek policjanci powiedzieli sądowi, że gdy przyjeżdżali na interwencję do mieszkania Barbary R. kobieta mówiła im o groźbach ze strony Cezarego F.. Przyznawali, że gdy docierali na miejsce, Cezarego F. zwykle nie było w pobliżu – w śledztwie ustalono, że F. miał odbiornik, którym podsłuchiwał policyjną radiostację. Dzięki temu zawsze wiedział, że policja podejmuje w jego sprawie interwencje.

Cezary F. przed sądem przyznał się do winy. Powiedział, że jego działanie było powodowane chorobliwą zazdrością. F. Twierdził, że był w związku z Barbarą R., ale zaprzeczają temu synowie zmarłej i osoby, które ją znały. W ocenie świadków R. i F. byli znajomymi, którzy wspólnie wyprowadzali psy na spacer.

Oprócz nękania i zabójstwa Barbary R. prokuratura zarzuciła Cezaremu F. także nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz złamanie prawa telekomunikacyjnego (chodzi o podsłuchiwanie policyjnej radiostacji).

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x