fbpx
8 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Wykładowca zatrzymał pijanego kierowcę

reklama

Wykładowca z Wyższej Szkoły Policji w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który wjechał w ogrodzenia. Jego reakcja być może zapobiegła kolejnej tragedii do jakiej mógł doprowadzić nieodpowiedzialny 63-letni kierowca osobowego volkswagena w którego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek (22.12.2020r.) o godzinie 20:00 w miejscowości Gryźliny w gminie Olsztynek. Wykładowca z WSPOL w Szczytnie w czasie wolnym od służby był świadkiem zdarzenia drogowego z udziałem osobowego volkswagena. 63-latek na skrzyżowaniu ulic Grzybowej i Kościelnej nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem na skutek czego wjechał w ogrodzenie jednej z przyległych posesji. Policjant po tym jak podszedł do kierowcy uszkodzonego samochodu nie miał wątpliwości, że sprawca zdarzenia znajduje się pod działaniem alkoholu. Mowa kierującego volkswagenem była bełkotliwa, a w powietrzu unosiły się opary alkoholu. Wykładowca o niebezpiecznej sytuacji powiadomił swoich kolegów z Komisariatu Policji w Olsztynku, którzy już po chwili byli na miejscu.

Podejrzenia wykładowcy potwierdził policyjny alkomat, który wskazał obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 63-latka. Dzięki czujności wykładowcy, z ruchu drogowego został wyeliminowany kolejny niebezpieczny kierowca. Mężczyzna już stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, które posiadał od 45 lat. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu teraz grozić wysoka kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

reklama

Źródło: KMP

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: