fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Finał „brutalnej interwencji” w Olsztynie. Prokurator podjął decyzję w głośniej sprawie

Wiadomości Finał "brutalnej interwencji" w Olsztynie. Prokurator podjął decyzję w głośniej sprawie

Sąd zadecydował, że policjant interweniujący przy zatrzymaniu 22-letniej zawodniczki muay thai z Olsztyna nie przekroczył swoich uprawnień.

Na początku kwietnia 2020 roku, policja zatrzymała 22-letnią kobietę, która nie przestrzegała obowiązujących wówczas ograniczeń dot. przemieszczania się w związku z ogłoszonym stanem epidemii COVID-19. Zachowanie 22-latki i fakt ujawnienia przy niej nielegalnych substancji sprawiły, że kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. W trakcie interwencji wyciekło częściowe nagranie z zatrzymania, gdzie zostały udostępnione dane osobowe interweniującego policjanta.

W Internecie szybko wylała się fala hejtu i gróźb w stronę funkcjonariusza i jego bliskich, po zatrzymaniu zawodniczki sztuk walki. Później 22-latka wydała oświadczenie, w którym oznajmiła, że policjant przekroczył swoje uprawnienia, dopuścił się użycia przemocy fizycznej, a także gróźb wobec niej. W kolejnych oświadczeniach kobieta zarzucała również policjantom braki w wyszkoleniu i niekompetencje, a Oficerowi Prasowemu KMP w Olsztynie i Rzecznikowi Prasowemu KGP powielanie kłamstw na jej temat w mediach.

Ostatecznie do prokuratury trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez policjantów:

„Swoich uprawnień nie przekroczyli również komentujący tę interwencję w imieniu Policji: oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podkom. Rafał Prokopczyk oraz Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Do takich wniosków doszedł badający tę sprawę Prokurator. Postanowienie Prokuratora o odmowie wszczęcia śledztwa wobec braku znamion czynu zabronionego zostało – zresztą zgodnie z przewidywaniami adwokatów – zaskarżone, ale Sąd Rejonowy w Olsztynie II Wydział Karny, argumentów wysuniętych przez skarżących nie uwzględnił i tym samym utrzymał w mocy rozstrzygnięcie Prokuratora. Postanowienie Prokuratora uprawomocniło się w dniu 8 lipca 2020 r.” – poinformował Sławomir Koniuszy, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Policjantów w Olsztynie.

To nie koniec całej sprawy, bo trwa postępowanie przygotowawcze przeciwko osobom grożącym interweniującemu funkcjonariuszowi oraz rzecznikowi olsztyńskiej policji: – Umorzenie postępowania karnego o przekroczenie uprawnień przez policjantów całej sprawy oczywiście nie kończy. Obecnie toczy się postępowanie przygotowawcze, gdzie w charakterze pokrzywdzonych tym razem występują zarówno interweniujący policjant, jak i rzecznik olsztyńskiej Policji, któremu grożono po tym, jak na temat tej interwencji się wypowiedział. NSZZ Policjantów liczy na to, że zachowanie bohaterki tamtych wydarzeń wkrótce znajdzie swoje odzwierciedlenie w zarzutach. Nad całością czuwają adwokaci z zespołu do walki z hejtem uderzającym w policjantów.

Więcej na ten temat:

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 42
Nie lubię 24

13 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


13 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

13
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x