1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zdalna nauka w kolejnej szkole. Nauczyciel zakażony koronawirusem

DziałdowoZdalna nauka w kolejnej szkole. Nauczyciel zakażony koronawirusem

Od poniedziałku Zespół Szkół nr 1 w Działdowie za zgodą sanepidu przeszedł na zdalne nauczanie, po tym jak u jednego z nauczycieli wykryto zakażenie koronawirusem. Cała kadra nauczycielska i część uczniów są na kwarantannie.

reklama

W oficjalnym komunikacie dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej w Działdowie poinformowała, że – w oparciu o opinię powiatowego inspektora sanitarnego oraz organu prowadzącego szkołę, tj. starostwa – placówka od 7 do 11 września przechodzi na tryb nauki zdalnej.

Dyrektor ZS nr 1 Tomasz Nąć powiedział, że przez ten tydzień cała kadra nauczycielska, czyli 51 osób będzie przebywać na kwarantannie, podobnie jak 95 uczniów z rodzinami.

reklama

Są to osoby, które miały kontakt z zakażonym nauczycielem. W poniedziałek był on na zebraniu rady pedagogicznej, we wtorek na rozpoczęciu roku szkolnego ze swoją klasą, a w środę prowadził zajęcia z siedmioma klasami liceum i technikum. Administracja szkoły, która nie miała styczności z tą osobą, pracuje normalnie.

Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie

Nauczyciel otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa w piątek wieczorem. Wcześniej był na weselu. A po uzyskaniu informacji, że ktoś z weselników źle się czuje, sam zgłosił się do sanepidu i poprosił o zrobienie wymazu. Od czwartku przebywał na zwolnieniu lekarskim. Zakażenie przechodzi bezobjawowo.

reklama

Zdaniem dyrektora, szkoła poradzi sobie ze zdalną nauką w tym tygodniu. „Zajęcia w tym trybie były prowadzone na wiosnę, więc nauczycielom narzędzia do nauki zdalnej są znane, uczniom również. Na szczęście te kilka dni pozwoliło uzyskać adresy mailowe dla pierwszoklasistów” – mówił.

Działdowski zespół szkół w poniedziałek rano poinformował o sytuacji olsztyńskie kuratorium oświaty. W placówce uczy się w sumie 717 uczniów.

W razie wystąpienia w szkole zakażenia koronawirusem szkoły na wniosek dyrektora, w porozumieniu z organami prowadzącymi i przy pozytywnej opinii inspektora sanitarnego, mogą na czas określony przejść na system mieszany (łączący kształcenie stacjonarne oraz kształcenie na odległość), bądź całkowicie na nauczanie zdalne.

Zatańczyli na studniówce walca do Lady Gagi. Nagranie robi coraz większą furorę w sieci

Dziś podawaliśmy rano informację o olsztyńskiej szkole: Znaleźli się pierwsi obrońcy dzików w Olsztynie. Są przeciwko uśmiercaniu zwierząt

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ludmiła
7 września 2020 11:08

„sam zgłosił się do sanepidu i poprosił o zrobienie wymazu” i na pewno od razu mu zrobili. Ciekawe.

Popularne
Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie