fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 22 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Koronawirus w olsztyńskiej szkole. Odwołano zajęcia

Koronawirus Koronawirus w olsztyńskiej szkole. Odwołano zajęcia

W II LO w Olsztynie poniedziałek jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. W niedzielę wieczorem szkoła została poinformowana przez służby epidemiologiczne o tym, że jeden z uczniów jest zakażony koronawirusem – poinformowała  wicedyrektor placówki Beata Kossakowska-Szwałek.

Dyrekcja szkoły zdecydowała, że poniedziałek będzie w placówce tzw. dniem dyrektorskim. „Czekamy na decyzję sanepidu, czy w związku z potwierdzeniem zakażenia u ucznia naszej szkoły będziemy przechodzić na nauczanie zdalne, czy nie. Sądzimy, czy z ciągu dnia sytuacja się wyjaśni” – powiedziała  Kossakowska-Szwałek.

Wicedyrektor II LO w Olsztynie powiedziała, że o tym, że jeden z uczniów jest zakażony, służby sanitarne poinformowały placówkę w niedzielę po godz. 20. Decyzją sanepidu klasa, w której uczy się chory uczeń oraz 12 nauczycieli, którzy z tą klasą mieli lekcje, zostali skierowani na kwarantannę.

Dyrekcja placówki zdecydowała, że poniedziałek uczyni dniem wolnym od zajęć i telefonicznie poinformowano każdego z rodziców o tej decyzji. „Nie sądziliśmy, by w niedzielę po godz. 20 rodzice czytali informacje w dzienniku elektronicznym dlatego zdecydowaliśmy o tym, że każdy wychowawca zadzwoni do rodziców dzieci ze swojej klasy. W pierwszym tygodniu nauki położyliśmy nacisk na to, by wychowawcy mieli telefony do rodziców, i to się okazało bardzo dobrą decyzją” – przyznała Kossakowska-Szwałek. Dodała, że rodzice przyjęli decyzję dyrekcji „z dużą wyrozumiałością i zrozumieniem”.

Grupa nauczycieli objęta już przez służby sanitarne, według informacji szkoły, liczy 12 osób. „Czasowe wyłączenie takiej grupy nauczycieli z pracy to dla naszej szkoły spore utrudnienie” – przyznała Kossakowska-Szwałek ale powiedziała, że szkoła czeka na decyzję sanepidu co do stylu dalszego funkcjonowania placówki. Wicedyrektor zapewniła, że szkoła jest gotowa, by w każdej chwili przejść na nauczania zdalne.

W II LO w Olsztynie uczy się 800 uczniów.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

3 KOMENTARZE

  1. oj z tym telwfonicznym poinformowaniem to Redaktora fantazja poniosła. W niedzielę ani nawet w poniedziałek nikt do mnie nie zadzwonił. O zawieszeniu zajęć powiedziała mi rano córka, ktora dowiedziała się z klasowego msg więc raczej szkolny system.informowania rodzicow jest conajmjiej dziurawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: