-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nauka zdalna na UWM w 2023 roku

OlsztynNauka zdalna na UWM w 2023 roku

UWM rozpocznie nowy rok z nauką zdalną? Tak donosi Radio Olsztyn. Studenci już pierwszych dni stycznia 2023 roku mieliby uczyć się na odległość.

reklama

Jak informuje olsztyńska rozgłośnia, studenci po przerwie świątecznej mieliby zostać w domach aż do 15 stycznia. Chodzi o oszczędności. Dwa tygodnie zdalnej nauki to mniej wydanych pieniędzy na prąd i ogrzewanie.

Rektor uniwersytetu prof. Jerzy Przyborowski zapewnia jednak: „My nie możemy pozwolić sobie na zamknięcie uczelni – mamy dyscypliny typowo eksperymentalne, podpisane umowy na realizacje projektów na setki milionów. Te projekty trzeba realizować. Poza tym mamy zwierzęta, które trzeba utrzymywać. Nie możemy zamknąć uczelni tylko dlatego, żeby zaoszczędzić pieniądze. Musimy znaleźć na to inny sposób”.

Weterynaria na UWM z dodatkową subwencją od ministra Czarnka
reklama

O nauce zdalnej dyskutowano podczas ostatniego posiedzenia Rady Rektora.

Po publikacji Radia Olsztyn głos w tej sprawie zabrał rzecznik UWM Łukasz Staniszewski. Przesłał do naszej redakcji stanowisko uczelni: „Pragnę sprecyzować, że przedstawione informacje są prognozą, planami, które Uczelnia zamierza zrealizować. Decyzja o podjęciu zdalnego nauczania na UWM w styczniu została podjęta, ale nie ma jeszcze charakteru oficjalnego i zobowiązującego. Oficjalne informacje na temat planu oszczędnościowego i nauczania zdalnego na UWM z pewnością  przekażemy w najbliższej przyszłości”.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
żenujący portal
28 października 2022 12:43

I po co ten pseudoartykuł? Sianie zamętu do tego clickbaitowy tytuł. Ps. Za taki tytuł powinniście dostać sprawę sądową bo ma charakter stwierdzenia a nie zapytania. A to uderza w dobre imię uczelni.

kierownik katedry
28 października 2022 20:42

A o wyroku Maksymowicza ani słowa.

Popularne

Syn prof. Władysława Bartoszewskiego w Olsztynie. Wykład otwarty pt. „Warto być przyzwoitym”