fbpx
8 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Sąd uchylił postanowienie o nałożeniu grzywny na szefową Kancelarii Sejmu

reklama

Sąd Okręgowy w Olsztynie uchylił postanowienie o ukaraniu szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej grzywną za odmowę przedstawienia list poparcia do KRS i niezastosowanie się do zarządzenia oględzin tych dokumentów. Decyzja jest prawomocna.

Chodzi o prowadzoną uprzednio przez sędziego Pawła Juszczyszyna w Sądzie Okręgowym w Olsztynie sprawę odwoławczą z powództwa jednego z funduszy sekurytyzacyjnych (rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego), przeciwko Joannie S. o zapłatę. Na rozprawie w styczniu Juszczyszyn nałożył na szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską dwie grzywny po 3 tys. zł każda.

Jedna z nich dotyczyła tego, że Kaczmarska nie spełniła wydanego przez sąd postanowienia i nie ujawniła list poparcia do KRS. Drugą grzywnę wymierzył jej za to, że na miejscu w Kancelarii Sejmu uniemożliwiła mu dokonanie oględzin tych dokumentów argumentując, że Juszczyszynowi cofnięto delegację na wyjazd do Warszawy.

reklama

Sędzia Juszczyszyn został zawieszony w orzekaniu 4 lutego, 10 dni później Sejm ujawnił listy poparcia do KRS.

Szefowa Kancelarii Sejmu zaskarżyła decyzję o nałożeniu na nią obu grzywien.

Jak poinformował w przesłanym w czwartek komunikacie p.o. rzecznika prasowego SO w Olsztynie Adam Barczak, zażalenie to zostało rozpatrzone na posiedzeniu niejawnym 15 lipca przed Sądem Okręgowym w Olsztynie w IX Wydziale Cywilnym Odwoławczym.

„Sąd orzekł o zmianie zaskarżonego postanowienia w całości poprzez jego uchylenie. Postanowienie w powyższej sprawie jest prawomocne i nie podlega dalszemu zaskarżeniu” – przekazał.

Rzecznik zaznaczył jednocześnie, że pisemne uzasadnienie zawierające motywy tej decyzji może być sporządzone jedynie w przypadku zgłoszenia wniosku przez szefową Kancelarii Sejmu.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: