fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Seria włamań do domów pod Olsztynem. Z jednego ukradli nawet szczeniaka. Nowe fakty

Policjanci z Dobrego Miasta i Jonkowa zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem do domów, samochodów oraz pomieszczeń gospodarczych, do których doszło na terenie gmin Jonkowo, Świątki i Dobre Miasto w czerwcu i lipcu 2020 roku. Łączną wartość strat oszacowano na blisko 18 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli łącznie 11 zarzutów. Zatrzymany 28-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Seria włamań do domów pod Olsztynem. Z jednego ukradli nawet szczeniaka. Nowe fakty Seria włamań do domów pod Olsztynem. Z jednego ukradli nawet szczeniaka. Nowe fakty

W ubiegły weekend (03-05.07.2020) policjanci otrzymali zgłoszenia o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem, do których doszło na terenie kilku posesji w gminie Jonkowo. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście oraz Posterunku Policji w Jonkowie, którzy wykonali szereg czynności, aby wyjaśnić okoliczności zdarzeń i szybko ustalili personalia podejrzanych.

W dotarciu do mężczyzn pomogli okoliczni mieszkańcy, którzy informowali policjantów o każdej nietypowej aktywności w swojej okolicy, m.in. o dwóch obcych osobach spacerujących ulicami Jonkowa wraz ze szczeniaczkiem – jak się później okazało skradzionym z jednej z posesji.

Policyjne patrole pojechały we wskazane miejsce, by zweryfikować otrzymane informacje. W tym czasie sprawcy ukryli się w pobliskich mokradłach, a czworonoga pozostawili na drodze. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Już po chwili jeden z mężczyzn, po pościgu pieszym w bardzo trudno dostępnym terenie, został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Drugiego mężczyznę zauważono i zatrzymano kilkaset metrów dalej w pobliskiej miejscowości.

Zatrzymanymi okazali się 28-latek pochodzący z Elbląga oraz 21-latek z gminy Świątki. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Policjanci z Dobrego Miasta pracujący nad sprawą ustalili, że mężczyźni mają związek z podobnymi przestępstwami, do którzy doszło kilkanaście dni wcześniej na terenie naszego powiatu. Mężczyźni prawdopodobnie odpowiedzialni są za szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem nie tylko do domów i samochodów oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Jonkowo, ale również sąsiednich gmin – Świątki i Dobre Miasto. Łupem sprawców padły m.in. elektronarzędzia, artykuły przemysłowe, portfele z zawartością gotówki i dokumentów, biżuteria czy nawet owczarek niemiecki, który ostatecznie wrócił do swojego opiekuna. Poszkodowani wycenili wartość strat na blisko 18 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. 28- i 21-latek usłyszeli łącznie 7 zarzutów kradzieży i 4 zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazało się, że 28-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Z policyjnych obserwacji wynika, że sprawcami przestępstw na terenie powiatu bywają osoby z innych części Polski. Obserwowane zjawisko można określić jako przestępczość migrującą. Tak jak to było w powyżej opisanym przypadku.

ŹródłoKMP Olsztyn

3 KOMENTARZE

  1. A możnaby było złodziejom ręce obcinać…. Niech mi ktoś odpowie – kradliby dalej? Odstraszyloby to kolejnych potencjalnych?
    No właśnie :))

  2. Mordy pokazać i ich dane niech się wstydzą !!!! Nie kryjmy przestępców !!!! Takie coś może człowieka doprowadzić do zawału !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...