fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Prezydent Olsztyna: najważniejsze osoby organizujące wybory odmówiły pracy przy komisjach

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że „odmówiły pracy przy wyborach cztery najważniejsze osoby – potencjalni pełnomocnicy Okręgowej Komisji Wyborczej”. Grzymowicz już w ubiegłym tygodniu poinformował komisarza wyborczego, że przeprowadzenie wyborów 10 maja będzie niemożliwe.

„Organizacja wyborów prezydenckich, z uwagi na nasilającą się epidemię koronawirusa, komplikuje się coraz bardziej” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Olsztyna i wyjaśnił że „z oczywistych powodów epidemiologicznych, odmówiły pracy przy wyborach cztery najważniejsze osoby – potencjalni pełnomocnicy Okręgowej Komisji Wyborczej”.

Grzymowicz przyznał, że pracy przy wyborach odmówili także operatorzy informatyczni pracujący dotąd w obwodowych komisjach wyborczych, odmawiają udziału w przygotowaniach wyborów także „urzędnicy, posiadający odpowiednie przygotowanie i doświadczenie”.

„Zastąpienie ich na 40 dni przed 10 maja jest bardzo trudne, bo lęk przed koronawirusem dotyka wszystkich, a organizacja wyborów to w dużej mierze właśnie kontakty bezpośrednie” – napisał Grzymowicz.

W związku z odmową pracy przy wyborach osób dotąd zaangażowanych w tego rodzaju działania prezydent Olsztyna wysłał pismo do komisarza wyborczego o braku możliwości organizacji majowych wyborów w Olsztynie. Przed tygodniem Grzymowicz także wysłał podobne pismo.

Wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów. Opozycja apeluje o zmianę daty wyborów i kalendarza wyborczego. Jedyną możliwością przełożenia wyborów jest wprowadzenie w Polsce jednego z trzech stanów nadzwyczajnych: stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej.

Sprzeciw wobec przeprowadzenia w maju wyborów, w obliczu epidemii koronawirusa, wyrazili w ostatnich dniach m.in. prezydenci: Warszawy, Wrocławia, Gdyni, Sopotu, Będzina i Sosnowca, czy marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z trzech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...