27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Tramwajowe testy. Czy usterki to rzecz normalna?

OlsztynTramwajowe testy. Czy usterki to rzecz normalna?

W poniedziałek Tramino wyjechało z olsztyńskiej zajezdni na kolejne testy. Mimo że nie udało się dojechać do Kortowa, jak planowano, wiadomo już, co należy poprawić. Przed naszym tramwajem również kolejne jazdy testowe.

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”107″ gal_title=”tramwaj obiegowa”]

Tym razem Tramino wyruszyło w stronę miasteczka studenckiego. Udało się przejechać przez ul. Kościuszki i Żołnierską. Na skrzyżowaniu tej ostatniej z ulicą Obiegową tramwaj napotkał jednak na przeszkody. – Dalszą jazdę uniemożliwiła zbyt mała odległość między samym składem a peronem – informuje Cezary Stankiewicz z olsztyńskiego MPK.

reklama

W związku z tym zdecydowano o powrocie na al. Piłsudskiego – na drugim torze przy przystanku “Szpital Wojewódzki” wystąpił jednak ten sam problem.

Ten fragment będzie wymagał wprowadzenia poprawek budowlanych – komentuje Cezary Stankiewicz. – A to już zależy od wykonawcy i projektanta.  

Wszelkie korekty przy budowie torowiska będą wprowadzane jak najszybciej. Specjaliści uspokajają jednak, że takie usterki są rzeczą normalną i zdarzają się przy niemal wszystkich tego typu projektach. Stąd też jazdy testowe.

reklama

Inwestycje tramwajowe w naszym kraju najczęściej polegają na przedłużeniu linii lub przebudowie już istniejącej – wyjaśniał  Dariusz Długaszek z firmy Solaris, która dostarczyła nam tramwajowy tabor, komentując pierwszy przejazd Tramino z Olsztyna. – W każdym z miast odbywa się przejazd próbny i w każdym występowały kolizje. Trzeba zauważyć, że przy okazji testowego przejazdu bez najmniejszych kłopotów pokonaliśmy ponad kilometr trasy.

Tramino w kolejny przejazd testowy wyruszy prawdopodobnie dziś już około godz. 17.00. Tym razem po opuszczeniu zajezdni ma pojechać w kierunku al. Sikorskiego i ul. Tuwima.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mietek
2 grudnia 2015 14:57

Czaruś co ty chłopino pier……sz? Szkoła Lisa?

Mateusz
24 listopada 2015 18:03

Nie rozumiem, skoro praktycznie każda jazda testowa obnaża takie błędy, dlaczego nie wyśle się Ziutka z metrówką, który obskoczy trasę i sprawdzi to bez robienia zamieszania?

Polecane