fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 25 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wielka akcja olsztyńskiej straży pożarnej. To największe zanieczyszczenie od lat

Wiadomości Wielka akcja olsztyńskiej straży pożarnej. To największe zanieczyszczenie od lat

Oczyszczalnia ścieków w Olsztynie po środowym zanieczyszczeniu substancją ropopochodną pracuje w czwartek już normalnie – poinformowała rzeczniczka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Anita Chudzińska. Strażacy zebrali w nocy palną, cuchnącą substancję nieznanego pochodzenia.

Do zanieczyszczenia jednego z urządzeń w oczyszczalni ścieków przy ulicy Leśnej w Olsztynie doszło w środę po południu. Substancja ropopochodna napływająca z kanalizacji wpłynęła do osadnika w oczyszczalni. Strażacy wezwani przez pracowników zebrali przez kilka godzin z powierzchni urządzenia ok. 14 metrów sześciennych zanieczyszczenia.

„Przypuszczamy, że jednorazowy zrzut nastąpił do kanalizacji sanitarnej prawdopodobnie w rejonie osiedla Redykajny blisko oczyszczalni, bo zanieczyszczenie nie przechodziło przez żadną z przepompowni. Jest to palna, ropopochodna substancja, cuchnąca maź”- wyjaśniła Anita Chudzińska.

Dodała, że gdy substancja została zauważona przez pracowników oczyszczalni z użytkowania zostało wyłączone zanieczyszczone urządzenie. Układ w oczyszczalni jest tak zabezpieczony, że ścieki zostały przekierowane do innego ciągu technologicznego – wyjaśniła.

„Oczyszczalnia pracuje już normalnie, do rzeki Łyny substancja się nie przedostała” – wskazała. Jak powiedziała, tak dużego zanieczyszczenia nieznaną ropopochodną substancją nie było w ciągu ostatnich lat.

Służby chcą ustalić sprawcę zanieczyszczenia. „Apelujemy do mieszkańców, którzy mogli widzieć jak sprawca być może z cysterny zrzuca ropopochodną substancję do studzienki kanalizacyjnej, by powiadomili policję albo Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji” – dodała Chudzińska.

Wielka akcja olsztyńskiej straży pożarnej. To największe zanieczyszczenie od lat

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: