Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Panika wśród dzieci po symulowanym ataku terrorystystów. Jeden uczeń wyskoczył z okna

reklama

Do „ataku terrorystycznego” doszło w czwartek, 14 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Barczewie. Zamaskowani mężczyźni z bronią, opanowali szkołę, siejąc przerażenie wśród dzieci. Akcja okazała się symulacją na wypadek ataku terrorystycznego.

Mężczyźni weszli do szkoły w kominiarkach, z atrapami broni i środkami pirotechnicznymi. Krzyczeli, strzelali, siejąc panikę wśród dzieci. Jeden z uczniów, próbując się ratować, wyskoczył przez okno. Na szczęście był to parter i nic mu się nie stało. Inny uczeń doznał ataku paniki. Jedno z dzieci, od czasu ataku, ma zaburzenia snu i śpi z rodzicami.

Cała sytuacja okazała się ćwiczeniami, zorganizowanymi przez dyrekcje. O ćwiczeniach, wiedziały nieliczne osoby z grona pedagogicznego. Na pomysł symulacji wpadła ówczesna dyrektor szkoły. Sprawa szybko nabrała powagi, skargi rodziców i radnych trafiły prosto do kuratorium oświaty, a następnie burmistrza Barczewa.

reklama

Zastępca burmistrza, Piotr Mostek, w rozmowie z Fakt24, następująco ocenił całą sytuację:

„Jeden z uczniów wyskoczył przez okno. Dobrze, że był to parter. Wszystko było źle przeprowadzone, nie poinformowano służb. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że policjant z bronią akurat w tym momencie przyszedł do szkoły po swoje dziecko. Mogło się skończyć tragicznie, wszystkie dzieci przeżyły silny stres”.

Napastnikami, byli miłośnicy militariów, symulujący prawdziwych terrorystów. Zostali zaproszeni przez pedagogów.

Dyrektor szkoły została odwołana. Co ciekawe, niedawno została wyróżniona dyplomem uznania w Ogólnopolskim Konkursie Super Dyrektor 2019.

Zdjęcia pochodzą ze szkolnego Facebooka. Pokazują symulacje ataku terrorystycznego.

Przeczytaj także:

Prokuratura zbada symulację ataku terrorystycznego w szkole pod Olsztynem

Pod Olsztynem doszło do radioaktywnego skażenia? Rodzice podpisują zgody na podanie tabletek przeciw promieniowaniu

 

 

reklama

styczeń, 2020

30STY18:00TRZY RAZY „TARTAK”Zajezdnia trolejbusowa, KnosałyKategoria wydarzenia:Darmowe,Literatura,Spotkania,Wykłady

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

4 KOMENTARZE

  1. Miałam w Banku takie ćwiczenia ale wcześniej byliśmy uprzedzeń i do takiej sytuacji i była pogadanka nie znaliśmy jedynie terminu.A i tak kilkoro moich kolegów że strachu popuscilo.Takie ćwiczenia są potrzebne ale poparte wcześniejszymi ćwiczeniami i pogadankami.Swiat jest coraz bardziej niebezpieczny.A może zamiast czasami nudnych i niedostosowanych do oczekiwań uczniów lekcji WF może wprowadzić k8lka lekcji z samoobrony i edukacji jak się zachować w momencie napaści bandyckie, wojskowe itd.Jak zachować się gdy zaczepił Cię bandyta, maniak seksualny itd. Może mniej uczniów braloby zwolnienia.

  2. Na poczatku sie uśmialem, ale jaki trzeba być poj….ebem żeby to wymyśleć i co to miało na celu, przygotować dzieci docataku terrorystów w Barczewie? Ja bym Pani dyrektor zaserwował symulacje porwania jej dzieci tak żeby wiedziały czym to śmierdzi 😉

    3
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X