fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

8.3 C
Olsztyn
czwartek, 9 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wracamy do tematu. Sąd aresztował funkcjonariusza aresztu śledczego w Olsztynie

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Olsztyński sąd rejonowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące Łukasza R., który pracował jako funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Olsztynie. Decyzję uzasadniono obawą matactwa i surową karą grożącą R. – poinformował w środę sąd.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował, że decyzję o aresztowaniu Łukasza R. sąd uzasadnił obawą „ukrywania się podejrzanego przed organami ścigania”.

„W ocenie sądu istnieje także realna obawa, że Łukasz R. pozostając na wolności mógłby nakłaniać inne osoby do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień. Ponadto należy mieć na uwadze, że w wypadku potwierdzenia się zarzutów podejrzanemu grozi surowa kara” – napisał w komunikacie rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olszynie.

reklama

Łukasz R. to funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Olsztynie. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, prokuratura Olsztyn-Północ prowadzi śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków i przekraczania uprawnień przez funkcjonariuszy olsztyńskiego aresztu.

„W toku postępowania funkcjonariuszowi Łukaszowi R. przedstawiono zarzut podżegania do zabójstwa określonej osoby i zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków związanych z pełnieniem funkcji funkcjonariusza służby więziennej” – powiedział Stodolny.

Rzecznik prokuratury odmówił odpowiedzi na pytanie, czy podżeganie do zabójstwa wiązało się z pracą Łukasza R., czy też może dotyczyło jego życia prywatnego. W komunikacie sądu podano, że przestępstwa miał on popełnić w Olsztynie i Dobrym Mieście.

Stodolny dodał, że R. jest w tym momencie jedyną osobą, której w tej sprawie przedstawiono zarzuty.

Prokuratura odmawia podania okoliczności sprawy.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs