fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Dramat starszej kobiety i jej niepełnosprawnego wnuka. Prezes SM Pojezierze znowu nie chce pomóc

reklama
Wyślij przez
0
Pani Zofia Dąbrowska to 87-letnia mieszkanka Olsztyna, która codziennie zmaga się z przetransportowaniem swojego niepełnosprawnego wnuka, Nikodema. 11-latek choruje na porażenie mózgowe, co wiąże się z codziennymi wizytami w ośrodku zdrowia w celu rehabilitacji. Niestety, Pani Zofia mieszka w bloku i nie lada wyzwaniem jest pokonanie sześciu stopni schodów, prowadzących od winy do wyjścia z budynku.

Wózek, w którym przewożony jest Nikodem, waży ponad 45 kilo i ślizga się na klatce schodowej, powodując realne zagrożenie dla chłopca. Pani Zofia zwróciła się do prezesa Spółdzelni Mieszkaniowej „Pojezierze”, na terenie, której to mieszka, pana Wiesława Barańskiego:

„Zwróciłam się do prezesa spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze z prośbą o założenie na schodach maty antypoślizgowej. Powiedział mi, żebym sobie gumowce założyła!” – pożaliła się Super Expressowi. Prezes miał odpowiedzieć na całą sytuację w następujący sposób: „Istniejące posadzki wykonane są z płytek gres, które spełniają wymogi antypoślizgowości .” Wiceprezes Roman Chodor, poparł prezesa Barańskiego: „Uprzejmie wyjaśniam, że Pani Zofia Dąbrowska nie zwracała się do spółdzielni o ułożenie maty antypoślizgowej. Mając na uwadze bardzo  szeroki asortyment materiałów tego rodzaju na rynku, trudno sprecyzować (na podstawie zadanego pytania) o ułożenie jakiego rodzaju mat antypoślizgowych zabiega Pani Zofia. Nadmieniam, że istniejące posadzki wykonane są z płytek gres, które spełniają wymogi antypoślizgowości.”

To kolejny raz, kiedy to prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze jest stawiany w ogniu kontrowersji. Nie tak dawno pisaliśmy o sprawie pana Artura Smolskiego, 80-letniego emerytowanego strażaka, który stracił obie nogi w wyniku postępującej miażdżycy. Nie jest w stanie samemu opuścić swojego mieszkania, w związku z brakiem podjazdu dla wózka, w bloku, w którym mieszka. Blok ten również znajduje się na terenie SM Pojezierze, a prośba o zainstalowanie podjazdu trafiła do prezesa, ten jednak nie wyraził na nią zgody. Więcej w artykule: Prezes SM „Pojezierze” nie pomoże bohaterowi z Olsztyna?

Spółdzielnia Mieszkaniowa Pojezierze liczy 140 budynków, 11 tys. mieszkań i około 33 tys. mieszkańców, co czyni ją jedną z największych w mieście. Zamieszkują ją głównie emeryci i renciści. Zważywszy na informacje, jakie niedawno zostały ujawnione przez gazetę Fakt, prezes miałby zarabiać nawet 60 tysięcy miesięcznie, a jego zastępca, Roman Chodor, 40 tysięcy. Przy tak dużych zarobkach, tym bardziej niezrozumiałe jest postępowanie prezesa wobec mieszkańców swojej spółdzielni. Jedna z mieszkanek spółdzielni, 84-letnia Stanisława Adamska, podsumowała sytuację w następujący sposób:

reklama

„To jest zbrodnia na spółdzielcach! Cała rada nadzorcza i zarząd powinni zostać odwołani. Ja dostaję 1900 złotych emerytury i muszę z tego utrzymać i siebie i ich. I ciągle robią mikro podwyżki czynszu. Tak po parę złotych, żeby mieszkańcy się nie zorientowali. Mnie emerytki nie stać na tak drogich prezesów!”

Dramat starszej kobiety i jej niepełnosprawnego wnuka. Prezes SM Pojezierze znowu nie chce pomóc

Dramat starszej kobiety i jej niepełnosprawnego wnuka. Prezes SM Pojezierze znowu nie chce pomóc

Dramat starszej kobiety i jej niepełnosprawnego wnuka. Prezes SM Pojezierze znowu nie chce pomóc


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze