fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 16 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dramat starszej kobiety i jej niepełnosprawnego wnuka. Prezes SM Pojezierze znowu nie chce pomóc

Pani Zofia Dąbrowska to 87-letnia mieszkanka Olsztyna, która codziennie zmaga się z przetransportowaniem swojego niepełnosprawnego wnuka, Nikodema. 11-latek choruje na porażenie mózgowe, co wiąże się z codziennymi wizytami w ośrodku zdrowia w celu rehabilitacji. Niestety, Pani Zofia mieszka w bloku i nie lada wyzwaniem jest pokonanie sześciu stopni schodów, prowadzących od winy do wyjścia z budynku.

Wózek, w którym przewożony jest Nikodem, waży ponad 45 kilo i ślizga się na klatce schodowej, powodując realne zagrożenie dla chłopca. Pani Zofia zwróciła się do prezesa Spółdzelni Mieszkaniowej „Pojezierze”, na terenie, której to mieszka, pana Wiesława Barańskiego:

„Zwróciłam się do prezesa spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze z prośbą o założenie na schodach maty antypoślizgowej. Powiedział mi, żebym sobie gumowce założyła!” – pożaliła się Super Expressowi. Prezes miał odpowiedzieć na całą sytuację w następujący sposób: „Istniejące posadzki wykonane są z płytek gres, które spełniają wymogi antypoślizgowości .” Wiceprezes Roman Chodor, poparł prezesa Barańskiego: „Uprzejmie wyjaśniam, że Pani Zofia Dąbrowska nie zwracała się do spółdzielni o ułożenie maty antypoślizgowej. Mając na uwadze bardzo  szeroki asortyment materiałów tego rodzaju na rynku, trudno sprecyzować (na podstawie zadanego pytania) o ułożenie jakiego rodzaju mat antypoślizgowych zabiega Pani Zofia. Nadmieniam, że istniejące posadzki wykonane są z płytek gres, które spełniają wymogi antypoślizgowości.”

To kolejny raz, kiedy to prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze jest stawiany w ogniu kontrowersji. Nie tak dawno pisaliśmy o sprawie pana Artura Smolskiego, 80-letniego emerytowanego strażaka, który stracił obie nogi w wyniku postępującej miażdżycy. Nie jest w stanie samemu opuścić swojego mieszkania, w związku z brakiem podjazdu dla wózka, w bloku, w którym mieszka. Blok ten również znajduje się na terenie SM Pojezierze, a prośba o zainstalowanie podjazdu trafiła do prezesa, ten jednak nie wyraził na nią zgody. Więcej w artykule: Prezes SM „Pojezierze” nie pomoże bohaterowi z Olsztyna?

Spółdzielnia Mieszkaniowa Pojezierze liczy 140 budynków, 11 tys. mieszkań i około 33 tys. mieszkańców, co czyni ją jedną z największych w mieście. Zamieszkują ją głównie emeryci i renciści. Zważywszy na informacje, jakie niedawno zostały ujawnione przez gazetę Fakt, prezes miałby zarabiać nawet 60 tysięcy miesięcznie, a jego zastępca, Roman Chodor, 40 tysięcy. Przy tak dużych zarobkach, tym bardziej niezrozumiałe jest postępowanie prezesa wobec mieszkańców swojej spółdzielni. Jedna z mieszkanek spółdzielni, 84-letnia Stanisława Adamska, podsumowała sytuację w następujący sposób:

„To jest zbrodnia na spółdzielcach! Cała rada nadzorcza i zarząd powinni zostać odwołani. Ja dostaję 1900 złotych emerytury i muszę z tego utrzymać i siebie i ich. I ciągle robią mikro podwyżki czynszu. Tak po parę złotych, żeby mieszkańcy się nie zorientowali. Mnie emerytki nie stać na tak drogich prezesów!”

4 KOMENTARZE

  1. a prezes mieszka se na brzezinach, dobre auta pod domem, szpaler drzewek zasłania co tam u niego słychować i ma was/nas głęboko w d**pie, a schorowanych i niepełnosprawnych jeszcze głębiej. ale i sam za chwilę odczuje wiek, do sklepu na brzezinach coraz wolniej a i w sklepie dziwnie się zachowuje. pieniążki nie pomogogą cnuju

  2. Znam Panią Zosię. Była przez wiele lat moją sąsiadką. Cudowna kobieta. Mimo tylu trudności zawsze uśmiechnięta i życzliwa dla wszystkich.
    Pani Zosiu, wiele sił i proszę się nie poddawać.

  3. Z racji wykonywanego zawodu miałam okazję poznać tą Panią. Wspaniała kobieta! Mimo wieku tak dzielnie opiekuje się wnuczkiem! Prezes SM powinien się wstydzic! Może jakas zrzutka na schodołaz, może Pani Zofii byłoby lżej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...