fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wójt i sanepid zawiadomili policję ws. grobu Piotra Woźniaka-Staraka

Wójt Giżycka i powiatowa stacja sanepidu w tym mieście złożyli oficjalne zawiadomienie na policję dotyczące tego, że w Fuledzie popełniono prawdopodobnie wykroczenie polegające na pochówku poza obrębem cmentarza. Chodzi o grób Piotra Woźniaka-Staraka.

„Złożyłem dziś do komendanta policji w Giżycku zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza” – poinformował w poniedziałek wójt Giżycka Marek Jasudowicz. Przyznał, że chodzi o pochówek Piotra Woźniaka-Staraka, którego pochowano na terenie prywatnej posiadłości w Fuledzie.

Podobne zawiadomienie złożył na policji w Giżycku powiatowy sanepid. „Nasze zawiadomienie dotyczy tej samej kwestii” – powiedział w poniedziałek dyrektor wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie Janusz Dzisko.

Zawiadomienia wójta i sanepidu to efekt kontroli, jaką w Fuledzie na prośbę obu instytucji przeprowadził powiatowy nadzór budowlany w Giżycku. Stwierdził on, że grób Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie nie odpowiada warunkom stawianym katakumbom.

Ustawa o cmentarzach wskazuje, że pochówku zmarłych można dokonywać na cmentarzach. Art. 18 tej ustawy stwierdza, że „kto narusza przepisy niniejszej ustawy lub rozporządzeń wydanych na jej podstawie, podlega karze aresztu lub grzywny. Orzekanie następuje w trybie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia”.

18 sierpnia br. producent filmowy Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Do wypadku doszło w nocy. Nurkowie odnaleźli ciało 22 sierpnia. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, która bada okoliczności zdarzenia, podała, że przyczyną zgonu producenta była „ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej”.

Prokuratura ujawniła też, że badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

Decyzją rodziny Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie posiadłości rodzinnej w Fuledzie w gminie Giżycko. Gdy rodzina ujawniła zamiar pochówku na prywatnej posesji Warmińsko-mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że rodzina nie dostała na to zezwolenia.

Z dotychczasowych ustaleń w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka wynika, że w nocy producent filmowy pływał motorówką z 27-letnią kobietą. Podczas manewru skrętu obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Przez 5 dni powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni – wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą.

Piotr Woźniak-Starak był producentem filmowym i reklamowym. Jego największym sukcesem byli „Bogowie” w reż. Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. „Sztukę kochania” w reż. Marii Sadowskiej oraz „Ukrytą grę” Łukasza Kośmickiego.

ŹródłoPAP

25 KOMENTARZE

 1. Ciekawa sprawa, jak można sobie groby kopać na podwórkach, to wiele osób nie musiałoby z księdzem się użerać o miejsce na cmentarzu parafialnym, tylko na swoich morgach mogliby spocząć.

  23
  1
  • Może Wietnam… Tajlandia… Tam Cię nie znajdą… Tanie życie, Ewy robią to nawet jak nie masz wypasionej motorówki… Esbecja Ci nie daruje!
   Nie otake polskie walczyliśmy! Hehege…

   12
   5
 2. Zastanawia mnie czy w myśl ustawy „…w artykule 18. ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Naruszenie przepisów podlega karze aresztu lub grzywny”. Wystarczy że zapłacą grzywnę i po sprawie czy dodatkowo musza go przenosić na cmentarz komunalny???

  29
  1
 3. Jak warczał motorówka latem co noc po Kisajnie to nikt nie interweniował -albo ze strachu albo dlatego,ze połowa wsi w kieszeni bossów siedzi… Zastanawiam się co na zawiadomienie pana wójta odpowie rodzina S. Proszku na motorówce nie było chyba ,ze ten do prania bądź był to magnez na wzmocnienie to pewnie odpowiednio wyznaczone osoby dostaną prikaz żeby i w tym temacie ukręcić łeb sprawie a wdowa albo do Vitkaca pojedzie się odstresować albo posta na insta wrzuci żeby o niej nie zapomnieć 🤦‍♀️

  50
  3
 4. Przechodziły… Coś tam poszumią, papierami się powymieniają… A potem pyk…
  Nie po to wolną Polskę robili, żeby im katakumby wytykac…

  30
  4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...